anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot Przedmiotu z ukrytymi wadami

MAMY ROZWIĄZANIE!
Piki245
#7 Wielbiciel#

Witam,
Kupiłem przedmiot na Allegro Lokalnie oznaczony jako Stan: Bardzo dobry

z odbiorem osobistym (Inpost miał wtedy przerwe techniczną wiec umówiłem sie z sprzedawcą na wysyłkę)
Po odbiorze zauważyłem ze ma on w kilku miejscach uszkodzony kabel (zawinięty taśmą) czego nie było widać na zdjęciach a tym bardziej nie było o tym napisane w opisie.
Dodatkowo po kilku dniach zauważyłem uszkodzenie w drążku analogowym co całkowicie psuje moje doznania związane z tym sprzętem.
Pytanie brzmi:
Czy jest sens reklamować lub prosić o zwrot pieniędzy sprzedającego który jest osobą prywatną?

oraz co ja jako kupujący powinienem zrobić aby zwiększyć swoje szanse na zwrot gotówki lub na pozytywne rozpatrzenie reklamacji?
Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
xyz96
#21 Demiurg#

@Piki245 Tak, masz prawo do reklamacji z rękojmi, która trwa zazwyczaj 2 lata. Złóż sprzedawcy pisemną reklamację, opisz wady, zażądaj naprawy, wymiany, obniżenia ceny lub zwrotu wszystkich kosztów po odesłaniu, także kosztu odesłania. Naprawa i wymiana + wysyłki reklamacyjne także na koszt sprzedawcy. Sprzedający nie będzie musiał od razu zwracać Ci pieniędzy, będzie mógł doprowadzić towar do stanu zgodnego z opisem.

Aby zwiększyć swoją szansę na uznanie reklamacji, otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w niej zgłoś problem i po 24 godzinach poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który zobowiąże sprzedawcę do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami.

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@Piki245 W sposób doskonały zostałeś poinstruowany przez @xyz96 .

Tak na marginesie: Co chcesz osiągnąć?

"prosić o zwrot pieniędzy sprzedającego który jest osobą prywatną?

oraz co ja jako kupujący powinienem zrobić aby zwiększyć swoje szanse na zwrot gotówki lub na pozytywne rozpatrzenie reklamacji?" psuje moje doznania związane z tym sprzętem"

Nie znam szczegółów, ale twoje wyjaśnienia nie są klarowne i wzbudzają podejrzliwości. Napisz więcej.

oznacz moderatorów
Piki245
#7 Wielbiciel#

@DECO-MASTER 
Jest to sprzęt Vr który z uszkodzonym sterowaniem całkowicie psuje odczucia związane ze sprzętem.
Jest to moja pierwsza sytuacja że ktoś ukrył wadę zakupionego przeze mnie przedmiotu a zależało mi na sprawiedliwiej transakcji.
Dodatkowo delikatne kable o których naczytałem sie przed zakupem przedmiotu są dosyć ważnym aspektem ponieważ to one dostarczają wszystkie informacje do gogli i przez to ze są cały czas do nich przyczepione są również w ruchu dlatego gdy widzę że stan przedmiotu oznaczony jest jako "Bardzo Dobry" oraz w opisie nie są zawarte żadne uwagi co do sprzętu to można domyślić sie jakie musi być moje rozgoryczenie w takim momencie 
Wiec odnosząc sie do pytania jakim jest "Co chcesz osiągnąć?"

Zwrot gotówki lub naprawienie sprzętu z ukrytych przez sprzedawcę wad 

oznacz moderatorów