anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot przesyłki wykryta wada

MAMY ROZWIĄZANIE!
milonia2018
#8 Zapaleniec#

kupiłem roślinę ale wykryłem wadę wiec zwróciłem roślinę ale przeczytałem że  Prawo odstąpienia od umowy bez podania przyczyny nie przysługuje konsumentowi w przypadku, gdy kupuje rzecz i/lub organizm żywy ulegającą szybkiemu zepsuciu lub mającą krótki termin przydatności do użycia. Rośliny jako towar, który może ulec szybkiemu zepsuciu. i nie wiem czy sprzedawca zwróci mi pieniądze nawet gdy będze wszystko w porządku 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
pecela
#16 Inspirator#

@milonia2018

To był zwrot czy reklamacja? W przypadku zwrot to kupujący odpowiada za wady zwracanego produktu (domniewa się, że towar dotarł bez wad, a wszelkie usterki powstały już u nabywcy).

Natomiast w przypadku reklamacji w pierwszej kolejności kupujący ma prawo do naprawy lub wymiany. Jako że rośliny nie są się naprawić (ale można ją leczyć, w przypadku choroby) to zostaje wymiana. Zwrot środków to ostateczność, kiedy inne możliwości są niemożliwe do zrealizowania lub byłyby nadmiernie kosztowne.

oznacz moderatorów
milonia2018
#8 Zapaleniec#

jedyna co to przyciąłem tylko korzeń powietrzny i zobaczyłem że korzeń jest szary przed samym ukorzenianie a po 1h zaczął gnić. zwróciłem przedmiot ale przez paczkomat noni teraz nie wiem czy zostanie  on odebrany bo jeśli nie to nie ma pieniędzy ani rośliny. jak niezostanie odebrany to zostanie mi jedynie rozpocząć dyskusje  domagać się wymiany rośliny lub zwrot pieniedzy ale jeżeli to nie będzie wystarczające powiadomić allegro aby działał dalej bo ja tego nie zostawioe bo że zaczol gnić korzeń powietrzny  po 1 godzinie u monstery  a tak się nie powinno stać bo to niesą normalne korzenie tylko korzenie do rozmnażania czyli nie powinny gnić

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

To należało złożyć reklamację a nie odsyłać jako zwrot, niedobra decyzja. Mozna było także otworzyć dyskusje i tam opisał problem- reklamować.

oznacz moderatorów
pecela
#16 Inspirator#

@milonia2018

Roślin nie wysyła się Paczkomatem. Nie dość, że w taką pogodę w skrytce może być gorąco, to jeszcze zwroty mają najniższy priorytet.

Przesyłka zwrotna może iść nawet 4 dni robocze.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

A jak zwróciłeś, było w tej ofercie prawo do zwrotu?

oznacz moderatorów