anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przesylki z Chin

Robert_net
#7 Wielbiciel#

Jak zwrócić paczkę do Chin ? Ceny dostępne są wyższe niż wartość przedmiotu. Nie wiem jak oni to robią, że przesyłka kosztuje ok.30 zł, a ja mam dostęp do ofert za 200 zł.

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

pinsplash
#21 Demiurg#

@Robert_net Rząd chiński dopłaca do przesyłek. Po drugie od kogo kupiłeś? Jak od firmy w Polsce to do niej odsyłasz.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Allegro stoi na stanowisku, że jeśli nawet polska firma podaje adres do zwrotów w Chinach, to wszystko jest w porządku.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie doradzę jak zwrócić, ale najlepiej brać to pod uwagę jeszcze przed zakupem i po prostu nie kupować w Chinach lub w ofertach pośredników z adresem do zwrotów w Chinach.

oznacz moderatorów

kikula2211
#1 Nowicjusz#

Mam ten sam problem. Jak zwykle Allegro ma kupującego w głębokim poszanowaniu i jak przy każdym sporze służy nieocenioną pomocą w postaci "proszę dogadać się ze sprzedającym albo jak coś nie pasuje do odesłać towar" i to cała pomoc Allegro. Nigdy mi jeszcze nie pomogli jak kupiłem towar niezgodny z opisem. Już lepiej kupować na Ali bo tam przynajmniej jest ochrona kupującego na najwyższym poziomie i stają zawsze po stronie klienta. Polak Polakowi taki los gotuje. Kupiłem buty za 160zł przyszły za małe a koszt odesłania to 250-350zł.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kikula2211 @Robert_net  Jest to zakup spoza UE, więc musisz się dogadać z sprzedawcą.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kikula2211 Jeżeli buty są niezgodne z opisem, czyli są mniejsze niż miały być, koszt odesłania ma obowiązek Ci zwrócić sprzedawca. Wtedy nie robisz zwrotu bez podania przyczyny, tylko składasz pisemną reklamację.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kikula2211  Nigdy mi jeszcze nie pomogli jak kupiłem towar niezgodny z opisem.

A reklamowałeś czy od razu do allegro ? allegro nie jest stroną transakcji, mogą pomóc jak nic nie wskórasz u sprzedawcy 🙂

Polak Polakowi taki los gotuje. Kupiłem buty za 160zł przyszły za małe a koszt odesłania to 250-350zł.

Trzeba zawsze sprawdzać jaki jest koszt ewentualnego zwrotu czy wymiany 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Robert_net nauczka na przyszłość, patrzeć na warunki zwrotów i adresy odesłania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

NOWEL_Auto
#7 Wielbiciel#

Dzisiaj odsyłałem paczkę do Chin. Najtaniej jak się da na obecną chwilę to Poczta Polska i koszt 89zł. Taniej z Polski się nie da. Jest też dużo zwrotów, więc można się naciąć i ponieść dodatkowe koszty odesłania przesyłki do nadawcy. Duże ryzyko.

oznacz moderatorów

Robert_net
#7 Wielbiciel#

Ja miałem numer właśnie z butami Adidas Yeezy, które chciałem odesłać ze względu na zbyt mały rozmiar. Ale koszty były zbyt wysokie. Chciałem więc sprzedać na innym portalu, ale mnie zablokowali bo to fake shoes , a takich nie można sprzedawać. Zwróciłem się do sprzedawcy Chińczyka, aby przedstawił certyfikat autentyczności. No i mam Cię.. ptaszku. Allegro zablokowało sprzedawcę, który zwrócił pieniądze, więc mam i kasę i buty.

oznacz moderatorów

maja123_2007
#2 Obserwator#

Co to ten certyfikat autentycznosci?

oznacz moderatorów

Robert_net
#7 Wielbiciel#

Maju, załóżmy, że robisz w garażu Coca-Colę bez licencji producenta- właściciela marki i bez jego zgody. Następnie wprowadzasz ją na rynek jako oryginalny wyrób koncernu, który zainwestował fortunę w promocję. Wynikiem tego jest popularność napoju, wyższa cena i popyt. Wobec tego, aby to robić legalnie, musisz posiadać  odpowiednie umocowanie Coca- Coli. W kilku zdaniach nie wyjaśnię Ci jak działa ochrona znaku towarowego, zastrzeżona patentem. A także kiedy inny producent, mając odpowiednie zaplecze techniczne, może wykonywać produkt objęty ochroną patentową innego producenta. pozdrowienia

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Jedyny i najlepszy sposób to omijać takie oferty ze zwrotami do Chin czy innych egzotycznych miejsc .Takie okazyjnie cenowo oferty okazują się później bardzo drogą inwestycją.

oznacz moderatorów

lukzak2298
#7 Wielbiciel#

Jakie są szanse na odzyskanie pieniędzy w przypadku podrobionego produktu? No i czy w takim przypadku koszt zwrotu płaci sprzedawca czy kupujący?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@lukzak2298 Za pomocą tego formularza możesz zgłosić ofertę niezgodną z regulaminem. Jeśli kupiłeś nieoryginalny przedmiot możesz otworzyć spór lub zgłosić to na policję. 
Jeżeli przedmiot jest niezgodny z opisem, możesz skorzystać z Programu Ochrony Kupujących. Na złożenie wniosku masz aż pół roku. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

michitan93
#7 Wielbiciel#

@Robert_net Czy myślisz że jeżeli kupiłem słuchawki jakieś firmy która też ma zastrzeżony znak towarowy a sprzedawca z Chin wysłał podróbki które wyglądem drastycznie się różnią od oryginałów to czy poproszenie sprzedawcy o certyfikat autentyczności może skutkować tym że zablokują sprzedawcę a ja dostanę pieniądze z powrotem? Co śmieszne to kilka dni po tym jak kupiłem te słuchawki to sprzedawca usunął wszystkie oferty ze swojego sklepu a miał ich tam całkiem sporo

oznacz moderatorów

Robert_net
#7 Wielbiciel#

Ja otrzymałem zwrot pieniędzy i nie było z tym problemów. Buty Adidas, które kupiłem były trochę za małe, więc wystawiłem je na sprzedaż, ale jeden z chętnych stwierdził na podstawie zdjęć , że to są podróbki. Wobec tego zwróciłem się do sprzedającego o przekazanie certyfikatu autentyczności . Allegro wspierało cały proces i bez problemu otrzymałem zwrot pieniędzy. Mam pieniądze i buty, bo sprzedawca nie chciał zwrotu.

oznacz moderatorów

Robert_net
#7 Wielbiciel#

Uzupełniając powyższe nie sądzę, aby sprzedawca żądał zwrotu przedmiotu, w efekcie koszty obciążają jego, a sprzedaż podrobionych przedmiotów jest niezgodna z prawem. Nikt w takiej sytuacji nie będzie otwierał sporu, jeżeli zdaje sobie sprawę, że jego produkty są nielegalne. Po prostu nie opłaca mu się rozgłos, bo więcej może stracić. I tak będzie sprzedawał dalej podróby, może inne, może na innym portalu. Możliwości ma wiele.

oznacz moderatorów

lex0403
#7 Wielbiciel#

Witam.a w jakiej walucie odesłali ci pieniądze? na konto  którego płaciłeś na początku.? Czy inna metodą...

oznacz moderatorów