anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot przez allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
bargiel_m
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

Jakiś czas temu wylicytowałem buty przez allegrolokalnie (a nawet 2 aukcje tego samego sprzedającego). Za buty zapłaciłem przez allegro PayU. Sprzedający nie posiada wystawionego sprzętu i zaproponował zwrot na konto, wolałbym zwrot przez PayU bez podawania nr konta. Sprzedający twierdzi, że nie ma możliwości zwrotu przez PayU co potwierdziło allegro (tak twierdzi sprzedający). Czy to prawda i powieniem podać swój nr konta?

 

Pozdrawiam,

Marcin

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@bargiel_m tak mają rację musisz podac konto inaczej nie bedzie zwrotu  🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@bargiel_m Najprawdziwsza prawda.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@bargiel_m Na AL zwrot odbywa się przez konto podane przez kupującego, bezpośrednio.Jak chcesz kasę musisz podać.(albo jechać)

oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Ze zwrotem przez Allegro finanse nie ma problemu, jeśli sprzedający prowadzi ciągłą sprzedaż. Może być sytuacja - Ty zapłaciłeś, sprzedający miał ustawiony automatyczny przelew środków z PayU na swoje konto, gdzieś w nocy Allegro mu przelało środki i konto PayU ma puste. Jeśli sprzedawca nie ma ciągłej sprzedaży na tym koncie - to po prostu nie ma na nim środków do zwrotu. I tak najprawdopodobniej było - sprzedawca zrobił Ci zwrot środków - a na następny dzień otrzymał z Allegro informację o braku środków na koncie PayU.

Więc teraz sprzedający musi coś sprzedać, żeby mu się pieniądze pojawiły na PayU (jeśli kupujący wybierze taką opcję) i wtedy zleci ponownie zwrot wpłaty.

Szybciej jednak pewnie będzie, gdy podasz ten numer konta - firmy podają na swoich stronach, sprzedawcy na Allegro, kupujący w formularzach odstąpienia od umowy.

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE na allegro lokalnie nie da rady zrobić zwrotu kasy przez Payu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów
AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

ot i całe wyjaśnienie, niepotrzebnie się produkowałem

nigdy nie sprzedawałem na allegro lokalnie

oznacz moderatorów