anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot - pytanie

MAMY ROZWIĄZANIE!
wjeglinski
#7 Wielbiciel#

Witam
Zwróciłem zakup, który nie został nadany. 
A pisze 
"Zwrot zgłoszony
Odeślij do 16 gru 23:59"
Tylko ja nie mam co odesłać
co w takiej sytuacji?
jakiś błąd systemu?
i ile trwa zwrot
jeśli podałem nr konta to wróci na nr konta czy na kartę?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

@wjeglinski W takiej sytuacji nic nie musisz odbierać i odsyłać. Zwrot to w tym przypadku Twoje odstąpienie od umowy. Sprzedawca powinien oddać wpłatę niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni. Zgodnie z regulaminem Allegro, jeśli towar nie został nadany, powinien oddać w ciągu 2 dni. 

Pieniądze wrócą tam, skąd płaciłeś. 

oznacz moderatorów
wjeglinski
#7 Wielbiciel#

czyli zapewne na kartę? ale że to zwrot to będzie widział bank? bo zapewne za zwrot odbierze mi pkt

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

To nie jest błąd, oczywiście powinieneś odesłać  w takim terminie, ale skoro nie odebrałeś to nie odeślesz.   Standartowy tekst  tak  zawsze się wyświetla,  no bo gdybyś jednak odebrał przesyłkę to masz taki termin do zwrotu.

Sprzedawca jeśli nie wysłał powinien zwrócić ci pieniądze w ciągu 2 dni.  Niestety jeśli wysłał to trochę dłużej, do 14 dni.

Pieniądze wracają na konto, jeśli płacone kartą to na konto powiązane z kartą.  Na karcie nie ma pieniędzy, pieniądze są na koncie, karta jest tylko kluczem do konta.

oznacz moderatorów
wjeglinski
#7 Wielbiciel#

a jesli to bylo karta z fintechu? gdzie nie mam konta? tylko obciaza moja karte z banku

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@wjeglinski  Nie wiem co to fintech ale pieniądze wrócą na to konto z którego zostały wypłacone.

Pieniądze poszły z banku, nie z karty, karta to tylko narzędzie, klucz do banku.

oznacz moderatorów