anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot robocizny.

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wszystkim. Mam pytanie odnośnie zwrotu robicizny montazu. Kupiłem licznik elektryczny 3fazowy. Zawołałem elektryka zamontował go skasował 100zl. Po czym licznik nie działał poprawnie, dogadałem się że sprzedającym że zruci koszta licznika ale nie zwróci mi kosztu za montaz i demontaż. Teraz zakupiłem inny licznik i znów muszę zawołać elektryka a on znów mnie skasuje 100zl. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o przekierowanie mnie do tego problemu.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

@irekg1111 Należało wynająć elektryka z licznikiem zakupionym prze niego, nie byłoby problemu. Teraz nikt Ci nie zwróci, to oczywiste.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@irekg1111 trzeba bylo zatrudnić porządnego elektryka ,który zweryfikowałby licznik przed jego montarzem , nic nie zrobisz ... kupiłeś licznik , a nie licznik z montażem 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, a jak się weryfikuje licznik przed założeniem prze elektryka ?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

zapytaj LEF dobrego elektryka , osobiście nie należę do tych dobrych bo już dużo z głowy z biegiem lat wyleciało , ale wiem ,że się da .

oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

To wyglądało tak że po wyjęciu z pudełka orginalnie zapakowanego licznik został podłączony i wg producenta powinny się świeci 3 diody ktore sygnalizuja obecnosc faz, a świeciły 2. Trzecia dioda nie świeciła a faza była i przechodziła przez licznik ale nie była liczona do łącznej liczby kilowatow. 

oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Jak zweryfikować po wyjęciu z pudełka ze dioda nie będzie świecić?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@irekg1111  Nie jest wykluczone że na przykład trzecia faza miała zamienione kabelki wyjście z wejściem i już zonk -  nie będzie zliczać poboru.

Dawniej były zworki - mostki na każdej fazie do pomiaru napięcia,  wystarczyło poluzować śrubkę i licznik fałszował albo wcale nie zliczał. Teraz w tych elektronicznych nie wiem czy jest tak samo, ale prawdopodobnie też dużo zależy od  prawidłowego montazu.

Wydaje się trochę dziwne że licznik jest sprawny w 2/3 a jedna trzecia jest uszkodzona.

Powinieneś przyjąć do wiadomości że rozpoczynając remont czy inwestycję podejmujesz pewne ryzyko, twoje ryzyko.

Czy gdybyście z tym elektrykiem sfajczyli chałupę to też żądałbyś od sprzedawcy licznika zwrotu kosztów odbudowy?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak ruski, to pewnie byłbyś dobry elektryk ale osobiście nie należę do tych dobrych (tu się zgadzam) bo już dużo z głowy z biegiem lat wyleciało,  a miało co? Nie da się bez podłączenia i nie pisz bzdur, sprawdzić można tylko po zamontowaniu lub na stacji prób,  ale zawsze jest to podłączenie.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

 LFIE tyklo twój koci kacap tak może myśleć i takie bzdury pisać , porządny elektryk jest w posiadaniu odpowiedniego oprzyżądowania natomiast takie wyleniałe kocury jak tylko piszą bzury dla jednego zapyziałego wpunkta .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@mdrogeria Nadal piszesz bzdury, nie ośmieszaj się. Jaki przyrząd posiada elektryk żeby sprawdzić licznik przed zamontowaniem, chyba w rosji.😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@irekg1111 

Art. 43 d. 

4.

Przedsiębiorca dokonuje naprawy lub wymiany w rozsądnym czasie od chwili, w której przedsiębiorca został poinformowany przez konsumenta o braku zgodności z umową, i bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta, uwzględniając specyfikę towaru oraz cel, w jakim konsument go nabył. Koszty naprawy lub wymiany, w tym w szczególności koszty opłat pocztowych, przewozu, robocizny i materiałów, ponosi przedsiębiorca.

 
5.
Konsument udostępnia przedsiębiorcy towar podlegający naprawie lub wymianie. Przedsiębiorca odbiera od konsumenta towar na swój koszt.
 
6.
Jeżeli towar został zamontowany przed ujawnieniem się braku zgodności towaru z umową, przedsiębiorca demontuje towar oraz montuje go ponownie po dokonaniu naprawy lub wymiany albo zleca wykonanie tych czynności na swój koszt.
________
Κώστας
oznacz moderatorów

irekg1111
#7 Wielbiciel#

Z czego to jest kopia?  Odnośnie 6 punku to chyba Się nie dało sprawdzic licznika przed montażem?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@irekg1111 jesteś konsumentem, zawierasz umowy i nie znasz prawa ? warto poczytać ustawę konsumencką, kodeks cywilny czy prawo przewozowe 😉

Ignorantia iuris nocet

A artykuł jest z Ustawy Konsumenckiej 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@irekg1111 Napisz sprzedającemu i przedstaw ten 6 pkt z prawa konsumenckiego a może coś ugrasz.

oznacz moderatorów