anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot smartfona

majaaga88
#1 Nowicjusz#

Witam, zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami kupiłam smartofna ze względu na chęć posiadania lepszego aparatu przed podróżą marzeń. Po rozpakowaniu i niewielkiej konfiguracji okazało się że telefon nie spełnia moich oczekiwań. Kupiłam go ze względu na aparat a w rzeczywistości robi fatalne zdjęcia. Żeby sprawdzić aparat musiałam rozerwać taki papierek zabezpieczający ekran. Stresuję się teraz że sprzedawca nie zwróci mi całości kwoty, którą zapłaciłam. Czy ktoś zwracał telefon w takim stanie i mógłby podzielić się swoim doświadczeniem? Tel. kosztował 2000 zł a to piechotą nie chodzi... Odebrałam go dzisiaj a podróż już za kilka dni i chciałabym zamiast niego kupić inny telefon który wiem jakie robi zdjęcia a ma niby słabsze parametry aparatu niż smartfon który kupiłam. Wielka prośba o pomoc.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pecela
#16 Inspirator#

Jeżeli to był zakup od firmy, to tak. Zerwanie zabezpieczenia jest przekroczyło czynności zwykłego zarządu i było niezbędne do sprawdzenie urządzenia.

oznacz moderatorów

majaaga88
#1 Nowicjusz#

Trochę trudno zinterpretować mi odpowiedź. Tak znaczy że sprzedawca może mi potrącić pieniądze czy że miałam prawo sprawdzić w ten sposób jakość aparatu i przysługuje mi pełen zwrot poniesionych kosztów?

oznacz moderatorów

majaaga88
#1 Nowicjusz#

Zakup był od firmy: ma wpisane że wystawia faktury VAT

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz prawo do zwrotu, zerwanie foli a czy dalby się sprawdzić bez zerwania w takim stopniu żeby uznać niezbędnym do sprawdzenia? uważam że nie obniży ale może. A wiesz że ma 14dni na zwrot środków.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@majaaga88 Samo rozerwanie „takiego papierka” w teorii nie powinno wpływać na obniżenie zwracanej kwoty ale należy pamiętać, że prawem sprzedającego jest obniżenie kwoty zwrotu jeśli uzna, że nastąpiła utrata wartości urządzenia. 
Ty natomiast masz prawo nie zgodzić się z ewentualnym obniżeniem kwoty zwrotu ale wtedy należy poszukać porady u lokalnego rzecznika praw konsumenta. 
Allegro nie ma prawa kwestionować decyzji sprzedającego. 

oznacz moderatorów