anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru bez konta bankowego

MAMY ROZWIĄZANIE!
radek9333333
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich serdecznie. Zadaje tu pytanie bo nie znalazłem nigdzie odpowiedzi i mnie to już dobija. Do rzeczy. Kupiłem baterie do telefonu na allegro, najprawdopodobniej podróbka. Chciałem ją zwrócić i w formularzu zwrotu muszę podać numer konta bankowego, problem w tym, że nie mam konta w banku i nie mogę zrealizować  zwrotu. Na allegro kupowałem parę razy ale nigdy nie robiłem zwrotów. Przesyłki zawsze były kupowane za pobraniem. Proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić i jak szukać informacji.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Xard86
#10 Popularyzator#

Sprzedawca nie będzie zadowolony, ale poproś o zwrot przekazem pocztowym. Brak konta nie wyklucza prawa zwrotu.

Ewentualnie podaj numer konta kogoś z rodziny i niech tam przeleją środki.

oznacz moderatorów
radek9333333
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Czyli pozostaje się dogadać ze sprzedawcą poza allegro, jak dobrze rozumiem? Bo w formularzu nie ma innej opcji zwrotu pieniędzy za przedmiot. I czy dogadanie się poza allegro nie będzie miało wpływu na bezpieczeństwo zwrotu? Mam jeszcze jedno pytanie. Zwroty się robi listem poleconym z zabezpieczonym przedmiotem?

oznacz moderatorów
Xard86
#10 Popularyzator#

Ja na Twoim miejscu napisałbym do sprzedawcy i ustalił z nim wszystko. Jeżeli sprzedawca będzie robił problemy postarałbym się jednak o numer konta i puścił formularz z poziomu Allegro żeby w razie potrzeby Allegro miało ślad po takiej operacji.

Zwrot zawsze przesyłką poleconą z numerem śledzenia / kurierem. Tak żebyś miał dowód, że paczka trafiła do sprzedającego. I nawet nie chodzi o potencjalne oszustwo - czasem poczta coś zawali, czasem w firmach jest bałagan i paczka doręczona gdzieś ginie... a tak masz dowód.

oznacz moderatorów
radek9333333
#7 Wielbiciel#

Wielkie dzięki. Spróbuję zrobić jak mówisz.

oznacz moderatorów