anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru. Brak info na temat odbioru zwrotu

justyyynaN
#7 Wielbiciel#

Witam 

Zwróciłam buty używając paczkomatu i całej procedury z allegro. Ale status przesyłki zakończył się ma 16 marca i dalej żadnego info czy przesyłka trafiła czy nie. Inpost nie odpowiedział jesCze. A na allegro w zakładce że zwracam towar wyświetla się że minął czas odesłania. Wtf

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

konto zamknięte
Nie dotyczy

w tym momencie jesteś nadawcą, więc poprosimy o kontakt z inpostem, zobacz czy u nich wszystko wporzo 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Formularz wypełniony, kod otrzymany, paczka załadowana z kodem do paczkomatu, SMS dotarł ze nadane, wiec reklamacja 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11, coś dzisiaj tak smutasz, nie martw się będzie dobrze 🙂
<daje Prince Polo śmietankowy do @kostas11>

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dzieki właśnie zjadłem Grzesia czekoladowego 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@justyyynaN Masz potwierdzenie nadania i wysłany sprzedawcy formularz odstąpienia od umowy, zwany przez Allegro „zwrotem”. Sprzedawca mógł nie odebrać przesyłki, choć miał taki obowiązek.

Rozpocznij teraz ze sprzedającym dyskusję przez Allegro aby wyjaśnić problem, będzie miał 24 godziny na odpowiedź, a gdy to nie nastąpi, do dyskusji włączy się pracownik Allegro, który spróbuje Ci pomóc. W dyskusji możesz też poprosić pracownika o pomoc gdy sprzedawca odpowie, ale nie będzie chciał załatwić sprawy zgodnie z zasadami.

Dyskusję na Allegro otworzysz tu; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@xyz96 czy zwrot do paczkomatu wypełnia prawnie obowiązek zwrotu towaru sprzedawcy?

Czy Kupujący w przesyłce zamieścił wypełniony formularz odstąpienia od umowy i podał dane od kogo jest przesyłka?

formularz zwrotu wypełniony przez allegro służy tylko do zgłoszenia zwrotu towaru i to z różnych powodów - niekoniecznie musi to być odstąpienie od umowy

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@RED Kupujący ma potwierdzenie nadania, wysłał oświadczenie o rezygnacji, przesyłka nie wróciła do nadawcy, tak samo by było w przypadku każdej innej formy odesłania - niech sprzedający w dyskusji zajmie stanowisko, wtedy będziemy się martwić, czy kupujący wypełnił prawny obowiązek.

oznacz moderatorów

kamasze
#7 Wielbiciel#

Przed rokiem, klient też zwrócił mi buty paczkomatem i zaginęły po drodze ( nawet drogie były). Od tamtego zdarzenia powiedziałam paczkomatom pa pa.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kamasze, przecież inpost ubezpiecza przesyłki, więc powinnaś dostać kasę z ubezpieczenia 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To bardzo ładnie wygląda na papierze a rzeczywistośc jest inna  jak we wszystkim  Allegro nie jest za bardzo zaangażowane w takie rzeczy Przeczytaj tu jak można ludzi naciągać i żeby coś zrobić trzeba iść do sądu a większość nie pójdzie

oznacz moderatorów

kamasze
#7 Wielbiciel#

tak, 10 razy koszt nadania = 89,9 zł, buty za 300 zł, kupujący z nimi walczył 2 miesiące, nie wiem jak się skończyło, bo wyjechał do Egiptu, kontakt się urwał, nie dostałam żadnej wiadomości

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@justyyynaN  Może zapytaj sprzedawcę czy otrzymał towar. 

Endrju
oznacz moderatorów