anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru do sprzedawcy.

Andrzej_Foto
#8 Zapaleniec#

Witam. Kupiłem kolumny głośnikowe z allegro smart i opłaciłem z allegro pay. Pojawił się jednak problem i zgłosiłem zwrot w ramach reklamacji. Otrzymałem kod zwrotu i maila potwierdzajacego zwrot. Pojawiła mi się tylko jedna opcja zwrotu samodzielnego z której skorzystałem. Otrzymałem adres na który mam zwrocić paczkę i to wszystko. Teraz mam 14 dni na zwrot ale nie otrzymałem żadnego linku do etykiety, wyboru metody zwrotu (poczta, kurier itp) wygląda na to że teraz muszę na własną rękę to wysłać i teraz moje pytanie skąd allegro będzie wiedzieć że wysłałem paczkę i kiedy dotarła do sprzedawcy ??? Pierwszy raz mam taką sytuację? Kiedyś jak zwracałem to allegro wysyłało link do etykiety a teraz nic ? Proszę o informacje jak to teraz wygląda ???

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Jak zakup ze Smartem to zwrot powinien być za darmo, chyba że wybrałeś własną wysyłkę, a wiedziało będzie bo masz potwierdzenie nadania, ale jak chcesz żeby odesłać ze Smartem napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=a09c2d7f-ef5c-4001-847a-cbe75830e40e

oznacz moderatorów

Andrzej_Foto
#8 Zapaleniec#

Wybrałem wysyłkę wlaną bo nie było innej możliwości?  Była sugestia że mogę zmienić metodę na wysyłkę allegro ale jak w to kliknąłem to ponownie mnie przekierowało do wysyłki własnej ? Dziwne to ???

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Andrzej_Foto Nie jest to dziwne, był to zakup bez Smarta, zatem nie ma możliwości bezpłatnego zwrotu dla tego zamówienia, w takiej sytuacji nie wysyłamy etykiety ani kodu zwrotu. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupiłem kolumny głośnikowe z allegro smart🤔

oznacz moderatorów

Andrzej_Foto
#8 Zapaleniec#

Ok... ale nie płaciłem za wysyłkę dodatkowo. Poprostu była cena 799 i tyle mi pobrało z allegro pay... 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Andrzej_Foto pewnie sprzedawca od jakiejś ceny zamówienia oferuje darmową przesyłkę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Mogłeś zażądać w ramach reklamacji odbioru tych kolumn przez sprzedającego zgodnie z prawem.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Andrzej_Foto Cześć. 🙂 Jeśli chodzi o zamówienie numer ee0e3920-47e0-11ee-bad7-bbdc914209f2, to nie było ono w ramach Smart (w ofercie 13214580483 nie ma takiej opcji). 

Do tego zamówienia nie ma możliwości wygenerowania dla Ciebie etykiety, nie jest ono w ramach Smart, wybrałeś wysyłkę własną. W takiej sytuacji musisz nadać paczkę we własnym zakresie (np. na poczcie lub z pomocą brokera kurierskiego). 

Jest to reklamacja, zatem po otrzymaniu pozytywnej decyzji reklamacyjnej sprzedający zwróci Ci wszystkie koszty, jakie poniesiesz. Możesz również spróbować napisać do sprzedawcy, być może ma możliwość udostępnienia Ci etykiety zwrotu (ale nie ma takiego obowiązku). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Andrzej_Foto  Nie masz 14 dni na zwrot, to nie jest zwrot bez przyczyny, to reklamacja, więc termin to sprawa drugorzędna, oczywiście wypadało by odesłąć jak najszybciej.

Złożyłeś lub powinieneś złożyć oficjalną reklamację sprzedającemu, albo przez Centrum Wiadomości albo zgłaszając  problem z zakupem przy konkretnym zakupie.

Jeśli jest możliwość skorzystania z darmowego zwrotu odsyłasz, jeśli nie to odsyłasz na własny koszt.  Koszt zwrotu odda ci sprzedający pod warunkiem że uzna reklamację za uzasadnioną.

oznacz moderatorów