anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, który zaginął w inpost.

Karol_psv
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem urządzenie, które mi jest pilnie potrzebne. Jednak z jakiegoś powodu status przesyłki od tygodnia jest - odebrana od nadawcy. Ja i nadawca przesyłki prubujemy jakoś rozwiązać sytuację z inpostem jednak bez rezultatu. Przyjmują zgłoszenia i reklamacje ale nic to nie daje , mówią, że paczka jest w jakimś tam oddziale ale nie potrafią wyjaśnić czemu jej dalej nie posyłają. W międzyczasie widzę w aplikacji Allegro, że cały czas ubywa dni na zwrot paczki. Czy w takiej sytuacji mogę nacisnąć zwrot i nie odbierać paczki z paczkomatu kiedy się w końcu odnajdzie? Chodzi o to , że jeśli będzie uszkodzona co jest prawdopodobne przy tym przebiegu zdarzeń, to będę wykluczony z podejrzeń o jej uszkodzenie.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot jest 14dni od daty odbioru, tym się nie przejmuj, a zakup od firmy?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

zwrot paczki to 14 dni od dnia kolejnego po dniu odbioru a system allegro zresetuje ci licznik na zwrot jak paczka dojdzie i będzie odliczał od nowa @Karol_psv 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

To pewnie Allegro Inpost, a tu nie ma gwarantowanego terminu doręczenia. Paczka może być następnego dnia, albo za miesiąc.

Co do zaginięcia, to zgodnie z prawem pocztowym przesyłkę uważa się za zaginioną w przypadku braku doręczenia, pozostawienia zawiadomienia lub zwrotu do nadawcy w ciągu 30 dni od dnia następnego po dniu nadania przesyłki (kalendarzowych, a nie roboczych). Operator może jednak uznać przesyłkę za zaginioną przed upływem terminu przewidzianego w ustawie.

Co do opóźnienia, to reklamację na nieterminowe doręczenie można składać już następnego dnia po upływie gwarantowanego terminu doręczenia. Jednakże usługi Allegro Inpost Kurier, Allegro Inpost Mini Kurier i Allegro Inpost Paczkomaty nie posiadają gwarantowanego terminu doręczenia, w związku z tym stronom nie przysługuje prawo do reklamacji z tytułu opóźnienia przesyłki. Do tego Allegro Inpost Kurier i Allegro Inpost Mini Kurier nie są usługami kurierskimi w rozumieniu prawa pocztowego, gdyż nie spełniają wymagań określonych w art. 3 pkt. 19 lit. c ustawy prawo pocztowe. 

oznacz moderatorów

Karol_psv
#7 Wielbiciel#

A co się stanie jeżeli nacisnę zwrot? Czy wtedy mam prawo do zwrotu pieniędzy bo przesyłki nie otrzymałem? Czy jak się powiedzmy za miesiąc znajdzie i jej nie odbiorę to wróci do nadawcy i będzie po sprawie?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Ustawa określa termin na zwrot tak sprzedawca ma 14dni na zwrot środków od momentu zgloszenia zwrotu ale może sie wstrzymać ze zwrotem do czasu odebrania odesłanego towaru. Czyli po mojemu na jedno wyjdzie bo za 2 tyg sie znajdzie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Odnośnie uszkodzenia w transporcie to nagraj doręczenie jak paczkomat i rozpakowanie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Karol_psv sprzedawca zwróci Ci kasę , ale jest to uwarunkowane wieloma czynnikami , niemniej jest to sprawa do dogadania ze sprzedawcą .

1. i najważniesze --czy masz konsumenckie  prawo do odstąpienia od umowy .

2. sprzedawca może się wstrzymać się ze zwrotem środków do powrotu przesyłki lub uznania jej przez przewoźnika jako zaginionej .

oznacz moderatorów