anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru niezgodnego z opisem - brak załączonego formularza

MAMY ROZWIĄZANIE!
Hawkmoon
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zakupiony towar okazał się niezgodny z opisem (w cechach produktu podana była niewłaściwa wielkość). Następnego dnia odesłałem towar korzystając ze zwrotu na allegro. Niestety nie doczytałem warunków zwrotu i w przesyłce zamieściłem jedynie towar, bez wypełnionego formularza odstąpienia od umowy. Stąd moje pytanie, czy powinienem taki formularz wypełnić i go dosłać? Ponadto czy termin zwrotu liczy się od daty zakupu czy odbioru towaru?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
xyz96
#21 Demiurg#

Termin na zwrot liczy się od dnia odebrania towaru. Jeśli dokonałeś zwrotu przez formularz Allegro, nie masz obowiązku wysyłać żadnych dodatkowych formularzy - sprzedawca ma obowiązek oddać pieniądze za towar i wysyłkę do Ciebie.

oznacz moderatorów
Hawkmoon
#7 Wielbiciel#

Dokładnie tak uczyniłem. Dziękuję za odpowiedź!

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Po wysłaniu formularza zwrotu na Allegro, sprzedawca otrzymuje stosowną informację i ma dane do zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Hawkmoon ustawodawca narzuca na Ciebie obowiązek poinformowania sprzedawcy o zwrocie , ale nie okresla jego formy . Wystarczy zwykła wiadomość mailowa .

oznacz moderatorów
Rad-Stol
#12 Orędownik#

napisz wiadomość do sprzedawcy że odesłałeś towar z powodu reklamacji niezgodnosci z opisem, mozesz tez pobrac z internetu wniosek reklamacyjny jezeli sprzedawca takiego nie zalacza 

oznacz moderatorów