anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru po terminie

MAMY ROZWIĄZANIE!
ezomappet
#7 Wielbiciel#

Napisałam do sprzedawcy, że chcę dokonać zwrotu towaru. Nie dostałam odpowiedzi, więc po prostu odesłałam towar terminowo przed upływem 14 od jego otrzymania.

Po czym sprzedawca mi napisał, żebym dokonała zwrotu przez Allegro, a już w międzyczasie upłynęło 14 dni. I mam informację z Allegro "Upłynął czas na zwrot produktów z tego zamówienia."

Sprzedawca mi napisał,  że mogę zaznaczyć zwrot towaru bez podania jego przyczyny.

Jak to zrobić?

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Nie masz obowiązku zwracania przez allegro. Zwrócić możesz w dowolny wybrany przez Ciebie sposób na adres wskazany przez sprzedawcę. Przez allegro możesz zwrócić tylko w ciągu 14 dni, później ta opcja nie jest możliwa. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@ezomappet Nic już nie musisz robić, sprzedawca wprowadza Cię w błąd. jeśli napisałaś do niego, że chcesz zwrócić towar i odesłałaś ten towar w ciągu 14 dni, to jest wystarczające - skutecznie odstąpiłaś od umowy. On teraz musi oddać Ci pieniądze za towar i za wysyłkę do Ciebie. Niczego więcej nie masz obowiązku robić - jeśli nie odda pieniędzy, napisz tu ponownie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@ezomappet Nie musisz informować go przez formularz zwrotu All , zrobiłeś to i odesłałeś towar w terminie, możesz także dopytać tu, najlepiej na czacie: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2c798b65-a629-4d86-8fde-ab93de1c4166

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ezomappet nic nie musisz robić, odstąpiłeś przed upływem 14 dni potem masz 14 dni na odesłanie i wszystko przebiegło zgodnie z prawem, nie masz obowiązku korzystać z zwrotów allegro, darmowych zwrotów itp. i tak Koszy odesłania zwrotu jest po Twojej stronie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@ezomappet 

Pamiętaj też, że Allegro ma wgląd we wszystkie maile, chyba że wysłałaś odstąpienie bezpośrednio na adres sprzedawcy.

Jeśli sprzedający nie będzie chciał zwrócić pieniędzy, zakładasz dyskusję i jesteś na wygranej pozycji. Sprzedający ma na zwrot 14 dni kalendarzowych od odstąpienia - czyli liczonych od następnego dnia po tym, kiedy wysłałaś mu wiadomość, że chcesz zwrócić towar. Jeśli w tym czasie nie dostaniesz powiadomienia o zwrocie środków - dyskusja.

oznacz moderatorów