anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru przed wysyłką

Client:40935751
#8 Zapaleniec#

Witam,   mam taką sytuację.  Rozmyśliłem się z zakupem.    W statusie było jedynie 'opłacony'  ,   brak opcji anuluj,  jedynie zwrot towaru.    Więc wypełniłem formularz , nr konta, adres, przesyłka. To było o godz.12stej.  Po 14stej dostaję wiadomość że przesyłka została nadana na poczcie i w drodze.

Pytanie:  dlaczego w ogóle system allegro dopuszcza taką możliwość?   Tzn. pomimo rezygnacji z zakupu sprzedawca nadal może procedować wysyłkę ?  

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

LEW433
#21 Demiurg#

Dlatego że sprzedający mógł przeoczyć to, ale nie odbieraj skoro odstąpiłeś od zakupu przed wysłaniem.

oznacz moderatorów

Client:40935751
#8 Zapaleniec#

Tak zamierzam zrobić,  nie odbiorę przesyłki i powinna wrócić spowrotem do sprzedającego.  Tylko ciekawe kto wtedy powinien ponieść koszty takiej dodatkowej wysyłki?  To był zakup Smart , od firmy.    Oczywiście wysłałem wiadomość do sprzedawcy w centrum i na telefon, ale narazie bez odzewu.  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot ze Smartem jest dla Ciebie darmowy więc się tym nie przejmuj, kliknąłeś zwrot w zakładce "Moje zakupy" i nic więcej już nie rób, czekaj na zwrot śrdoków, powinien zrobić to niezwłocznie ale ma 14dni max.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Czy na pewno za nieodebraną przesyłkę pocztową (nawet smart) nie jest naliczana opłata za zwrot?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@MikroLITY jest naliczana, tylko paczkomat wraca za darmo jak się nie odbierze 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:40935751 Nie każdy siedzi non stop i odświeża skrzynkę mailową 🙂 
Mała firma pewnie łatwiej to wyłapie ale jeśli ktoś ma dziesiątki lub też nawet setki zamówień dziennie to wcale nie trudno jest to przeoczyć.

Druga sprawa jest taka, że paczka mogła być nadana wcześniej niż przed 14. Na poczcie statusy często potrafią wskakiwać z innymi godzinami. Ja ostatnio nadawałem przesyłkę chwilę po godzinie 9 a później na śledzeniu widziałem, że godzina nadania widniała kilka minut przed 10.


oznacz moderatorów

Client:40935751
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odpowiedzi, dam znać jak zakończy się ten temat. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:40935751 według prawa powinieneś odebrać i odstąpić od umowy i nadać zwrot. Nie sluchaj lwa bo się kiedyś wkopiesz niechcący i sprzedawca ci doliczy opłatę za nieodebranie paczki ponieważ dopuścisz się niewywiązania sie z umowy art 540kc. Taka sytuację możesz mieć też na allegro jeśli nie kupisz ze smartem wiec lepiej nie traktowac wyjątków czyli smarta jak reguły dodatkowo sprzedawca może dodać cie do listy moi nieaktywni kupujący uniemożliwiając ci zakupy z tego konta na amen. Najlepiej kulturalnie trzymać się procedur i zapisów prawa. Unikniesz na przyszłość nieprzyjemnych sytuacji pozdrawiam.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Odstąpienie od umowy nastąpiło przed nadaniem przesyłki więc tu nie ma tego problemu.
Co innego gdyby odstąpienie zostało złożone już po nadaniu paczki a przed jej dostarczeniem - wtedy faktycznie powinno się taką przesyłkę odebrać i nadać zwrot.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell wiem ale lepiej sobie zakodować taką procedurę w której się nie pomylisz choćbyś chcial niż sie pomylić i potem po dupie dostać bo się myśli że robi sie dobrze bo na allegro tak robiłem

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Co to to tak. Nie tylko prawa ale i obowiązki 🙂

oznacz moderatorów

Client:40935751
#8 Zapaleniec#

No właśnie,  ale jeśli odbiorę i następnie odeślę to będę ryzykował że sprzedawca np może mi zarzucić np popsucie,  obniżenie wartośći itp.   Więc poprostu nie odbiorę a przesyłka nie opuszczając poczty wróci w opakowaniu nadawcy.   

Druga kwestia:    wypełnienie formularza zwrotu nie jest potwierdzone na maila,  a w allegro nie ma podanej godziny jego wysłania.  Jest tylko status:  Zwrócony śr. 26 lip. 2023    Czyli nie mam dowodu że o 12stej wypełniłem zwrot.  

 No ale teraz pozostaje mi tylko czekać,  dam znać jak to się zakończy.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:40935751 Jeśli wejdziesz w moje zakupy a następnie zaznaczysz zakładkę zwroty, rozwiniesz szczegóły zakupu, a następnie rozwiniesz szczegóły zwrotu to na samym dole masz pozycję: Data zgłoszenia i numer zwrotu - z datą i godziną 🙂

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

@Client:40935751

 

Ale co Ci daje godzina zgłoszenia zwrotu? Moje paczki już pojechały na Pocztę, a zostaną zeskanowane ok. 19:00 - 19:30.

oznacz moderatorów

Client:40935751
#8 Zapaleniec#

Tak jak pisałem, nie odebrałem przesyłki, zresztą sam sprzedawca tak mi napisał.  Przesyłka więc trafiła z powrotem do niego i  sprzedawca zwrócił całą kasę,  bez żadnego przypominania z mojej strony.  Czyli sprawa zakończona pomyślnie.  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

@Client:40935751 Zwrócił, bo ma dobre serce albo jeszcze nie wie, że za zwrot zapłaci.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Client:40935751 to chociaż mu pozytywa z milym komentarzem zostaw niech ma z tego jakis plus dla siebie

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:40935751 bo skoro nie mogłeś anulować, sprzedawca rozpoczął realizację, a ja mam tak że szykuje paczki w EN poczta odbiera paczki, w momencie jak dojadą na sortownię i są zeskanowane wskakuje na allegro numer przesyłki 😞 

Więc jak to smart odbierz i odeślij z etykietą darmową, brak odbioru to powrót będzie płatny i sprzedawca potrąci Ci za odesłanie bo to spoczywa na Tobie 😞

Pamiętaj że zgłosiłeś zwrot więc musisz zwrócić paczkę, anulowanie było już nie dostępne bo zamówienie było realizowane 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 to jednak jest płatny nieodebrany smart czy nie?

oznacz moderatorów