anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
×

Zwrot towaru - transport własny sprzdawcy

pinsplash
#21 Demiurg#

Zakup przedmiotu ciężkiego i niewymiarowego ( żadne smarty się nie łapią). Od pewnej kwoty sprzedawca oferuje transport gratis - swoim transportem. Paleta. Pytanie jeżeli przedmiot się nie spodoba ( zwrot 14 dni) to jaka powinna być forma odesłania? A jak to powinno wyglądać przy reklamacji? Prosić sprzedawcę o odbiór? Porównać cenniki różnych firm kurierskich i wybrać najtańszą?

_______
BRÓSLI
3 ODPOWIEDZI 3

Odp.: Zwrot towaru - transport własny sprzdawcy

uEdka
#20 Guru#

@pinsplash nie rozwiążesz tego problemu na forum, jedyna zgodne z prawem informacje możesz uzyskać u rzecznika konsumentów. Tutaj dowiesz się tylko, że sprzedawca musi zabrać towar na własny koszt. 

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Zwrot towaru - transport własny sprzdawcy

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Przy reklamacji, jeżeli sprzedawca nie zaoferuje odbioru własnym transportem, kupujący odsyła rzecz na koszt sprzedawcy. Nie musi to być najtańsza przesyłka, musi to być przesyłka zapewniająca bezpieczny powrót rzeczy. Przy odstąpieniu kupujący odsyła na własny koszt i sprzedawcę głowa nie boli.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Zwrot towaru - transport własny sprzdawcy

la_nika
Moderator
Moderator

@pinsplash czytałeś co Sprzedający ma napisane w zakładce “zwroty”? Może tam znajdziesz potrzebną informację. Jeżeli nie, to tak jak pisze @xyz96  przy odstąpieniu od umowy to Kupujący pokrywa koszty przesyłki zwrotnej, najlepiej jeśli przed wysłaniem skontaktujesz się ze Sprzedającym, być może dla niego najwygodniej będzie odebrać produkt.

   Monika
   Moderator


   _____________
   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
Odpowiedz
Ładowanie...