anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru, uszkodzenie zwrotu podczas transprtu

aniolek2506
#1 Nowicjusz#

Witam, mam taką sytuację zamówiłam przedmiot, który nie spełnił moich oczekiwań, zrobiłam zwrot. Sprzedający odebrał towar w stanie uszkodzonym, teraz twierdzi że to ja powinnam dochodzić roszczeń od firmy kurierskiej.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Monika__L
#15 Entuzjasta#

A pytanie brzmi?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli to zakup w Smarcie to: Odpowiedzialność za zawrot Smart.png

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@LEW433 nie wprowadzaj w błąd za moderatorką. Sprzedawca też nie zawierał umowy z przewoźnikiem, jakby zawarł, to nie potrzebowałby pełnomocnictwa. Reklamacje odnośnie usługi Allegro Dostawy należy składać do Allegro. Zgodnie z regulaminem Allegro, ale przede wszystkim przepisami prawa.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/16

@aniolek2506 reklamację składasz do Allegro na podstawie art. 6.9 powyższego regulaminu usługi dostawy:

Reklamacje dotyczące sposobu realizowania przez Dostawcę Usługi Zwrotu Towaru składane są przez Kupującego bezpośrednio Spółce za pomocą formularza kontaktowego dostępnego pod adresem: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2c798b65-a629-4d86-8fde-ab93de1c4166

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@aniolek2506 poinformuj też sprzedawcę, że zgodnie z prawem pocztowym, jeśli odebrał on przesyłkę i stwierdził uszkodzenie po odbiorze, to zobowiązany jest do zgłoszenia tego przewoźnikowi i spisania protokołu szkody do 7 dni od odbioru. Inaczej naraża się na odpowiedzialność odszkodowawczą za niedopełnienie staranności.

Poza tym zgodnie z tym samym prawem, po odbiorze przesyłki reklamować jej stan może wyłącznie adresat.

1.
W przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania usługi pocztowej prawo wniesienia reklamacji przysługuje:
1)
nadawcy albo
 
2)
adresatowi - w przypadku gdy nadawca zrzeknie się na jego rzecz prawa dochodzenia roszczeń albo gdy przesyłka pocztowa lub kwota pieniężna określona w przekazie pocztowym zostanie doręczona adresatowi.

 

Spróbuj mu przedstawić ten zapis i zobacz jak zareaguje. Oczywiście sprzedawca ma prawo (na podstawie ustawy o prawach konsumenta), potrącić ze zwracanej Ci kwoty wartość szkody w zwracanym towarze. Wtedy zostanie przepychanka za pośrednictwem rzecznika praw konsumenta i później sądu.

oznacz moderatorów