anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru za granicę

Client:88985713
#7 Wielbiciel#

mam pytanie bo niechacy kupiłem przedmiot i gdy zauważylem to nie moge odzyskać pieniedzy nawet gdy paczka nie została wysłana jest wciaż przygotowana do wysyłki gdy klikam opcje zwrotu dostałem adres do Dalekie Wyspy Mniejsze Stanów Zjednoczonych pomocy niewiem jak wysłać towar do tak odległego miejsca da sie to jakoś rozwiazać jeżeli przesyłka jescze nie opuscila nadawcy?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli odstąpiłeś od umowy zakupu przed wysłaniem to nie odbieraj paczki, towar jest nie twój.

oznacz moderatorów

Client:88985713
#7 Wielbiciel#

gdy napisalem że odstąpuje to przesyłka tak wyglądała dalej tak wsumie wyglada

 

Client88985713_0-1654102472903.png

oznacz moderatorów

Client:88985713
#7 Wielbiciel#

odstąpiłem po kliknieciu że chce zwrot

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@LEW433 
Nie wprowadzaj Kupujących w błąd.
Moment odstąpienia względem momentu wysyłki paczki nie ma żadnego znaczenia.
Istotny jest moment odstąpienia względem momentu przyjęcia oferty kupującego przez sprzedawcę (czyli momentu rozpoczęcia realizacji zamówienia). 
Jeżeli odstąpienie nastąpiło po tym jak rozpoczęła się realizacja zamówienia (a w tym przypadku w chwili odstąpienia paczka była już w przygotowaniu - jak wynika z dołączonego statusu i z odpowiedzi sprzedającego) to co do zasady: kupujący ma obowiązek przesyłkę odebrać i odesłać (chyba, że sprzedawca zaproponuje lub wyrazi zgodę na inne rozwiązanie).


Jeżeli odstąpiłeś od umowy zakupu przed wysłaniem to nie odbieraj paczki, towar jest nie twój.

Gdyby kupujący odstąpił po wysłaniu, albo po doręczeniu - to również towar przestałby być własnością kupującego, ale nie zwalnia go to z obowiązków wynikających z przepisów Ustawy.
W szczególności odstąpienie od Umowy - nie tylko nie zwalnia z obowiązku odbioru zamówionej przesyłki, ale narzuca obowiązek zwrotu (odesłania) rzeczy.

@Client:88985713 
W tym przypadku sprzedawca zaproponował Ci możliwość nieodebrania przesyłki i zapewnił o zwrocie wówczas całej wpłaty.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów