anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

gal_mal
#7 Wielbiciel#

Witam kupiłam hulajnogę za 1300 zł. Okazało się że to podróbka Xiaomi sprzedawca to zaznaczył czego syn nie doczytał. Oryginalna kosztuje jedynie 400 zł więcej. W ofercie nie było zaznaczone że hulajnoga nie łączy się z aplikacją bloothot. Na tej podstawie tego samego dnia poinformowałam sprzedawcę że oddam towar na co on się zgodził. Mówi że mam odesłać towar odrazu a on odda pieniądze. Zasady zwrotu allegro są inne. Czy mam odczekać umowne dwa tygodnie czy odesłać odrazu? Jaką mam gwarancje że otrzymam pieniądze?  

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Mozesz odastapic od umowy bez podania przyczyny , masz na to 14 dni Szybciej odeślesz szybciej dostaniesz kasę 

oznacz moderatorów

gal_mal
#7 Wielbiciel#

Anulowałam zakup i faktycznie muszę zwrócić w ciągu 14 dni. Jak klikam zwrot towaru to pisze że nie mam towaru do zwrotu. Skomplikowane to...

oznacz moderatorów

artur8225-a1
#12 Orędownik#

Wiesz , jak nie chcesz towaru a chcesz dostać pieniądze to wypada odesłać  🙂 Niżej xyz opisał trochę szerzej co należy zrobić 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zasada jest taka, że odsyła się towar w ramach odstąpienia od umowy bez podania przyczyny lub w ramach reklamacji za wady lub niezgodności z opisem, a potem sprzedawca oddaje pieniądze. Przy reklamacji oddaje też koszt odesłania. Pewnym rodzajem gwarancji zwrotu wpłaty jest na Allegro Program Ochrony Kupujących, ale w zdecydowanej większości przypadków nie ma potrzeby z niego korzystać, gdyż sprzedawcy pieniądze oddają.

oznacz moderatorów