anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

MatiSud23
#8 Zapaleniec#

Witam zakupiłem pewien przedmiot dokładnie wkładki do zamka lewo prawo bo podobno inaczej w samochodzie jest montowane rozebrałem stara wkładkę w samochodzie i okazało się że jest inaczej zrobiona i nie pasują nowe zakup miesiąc czasu już minęło, skontaktowałem się ze sprzedawcą i nie chce zwrotu towaru i moje pytanie da się coś z tym zrobić czy jedynie przemilczeć i pogodzić się ze stratą pieniedzy

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

xyz96
#21 Demiurg#

@MatiSud23 Jeśli towar jest niezgodny z opisem, z niczym się nie musisz godzić. Masz prawo do reklamacji z rękojmi. 14 dni to jest czas na zwrot bez podania przyczyny. Rękojmia trwa minimum rok. Złóż mailem reklamację i poczekaj na odpowiedź. Jeżeli reklamacja jest zasada, sprzedawca wymienia towar na swój koszt lub zwraca wszystkie koszty po odesłaniu, także koszt odesłania. Będzie problem, otwórz spór i poproś tam o pomoc Allegro.

oznacz moderatorów

MatiSud23
#8 Zapaleniec#

Opis jest zgodny z opisem właśnie problem polega że towar nie pasuje do mojego samochodu to znaczy że okazał się bezużyteczny 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli towar jest zgodny z opisem i czas na zwrot bez podania przyczyny minął, to już nie zwrócisz, chyba że porozumiesz się ze sprzedawcą i on pójdzie Ci na rękę.

Zastanów się jeszcze, bo jeśli było napisane w aukcji, że ten zamek pasuje do takiego samochodu, a w rzeczywistości nie pasuje, to nie jest zgodny z opisem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MatiSud23 Jeżeli się kontaktowałeś z sprzedawcą i on ci powiedział ze pasuje do twojego auta, możesz reklamować jako niezgodny z opisem.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeżeli mu tylko powiedział, że pasuje, to nie może reklamować. To musi być napisane w ofercie.

Zgodność z opisem.

oznacz moderatorów

MatiSud23
#8 Zapaleniec#

Chciałem rozwiązać ugodowo sprzedawca się upiera minął czas zwrotu 14 dni najgorsze jest to że mechanicy zwlekają z naprawa a potem się okazuje że część nie pasuje do danego samochodu smutna prawda jest taka że wiekszość osób ma z tym problem bo części są różne

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niektóre oferty części motoryzacyjnych są uniwersalne, zanim się zdecydujesz na zakup skontaktuj się z sprzedawcą, i ma duże znaczenie co powie sprzedawca.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Oferty nie mogą być uniwersalne, oferta musi dotyczyć dokładnie tego, co kupujemy. Sprzedawca ma opisywać towar, a nie omawiać.

oznacz moderatorów

MatiSud23
#8 Zapaleniec#

Niekiedy jest tak że dana część powinna pasować do tego samochodu a okazuje się że pin od kostki jest 4 pinowy a ty zakupiłeś 2 pinowy termin czasu mija i zostajesz z częscią nową sprzedawca zawsze pisze ze 14 dni mija i nic sie nie da zrobić powinno tak być ze jak jest nowa i paragon to żeby do miesiaca można było zwrócic

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To musisz sprawdzać przed zakupem, jaką masz kostkę 🙂

oznacz moderatorów

MatiSud23
#8 Zapaleniec#

Dlatego już więcej nie będę kupował po numerze seryjnym rozbiore porobie fotki dopiero zakupie nowy taki jak ma być dzieki wszystkim za rozmowe i pozdrawiam miłego wieczoru

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@MatiSud23 Zakup części przez internet jest ryzykowne(musisz mieć pewność).

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

Dla czego stratny, możesz sprzedać wkładki.  https://allegro.pl/offer/?lokalnie

oznacz moderatorów