anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

Witam. Zamówiłam pare dni temu kabinę prysznicową, dziś Pan sprzedający dzwonił i powiedział ze maja tańsza wysyłkę i ze mogą zrobić albo zwrot 40 zł albo dobiorę syfon do kabiny. Gdy zapytałam jak dobrać ten syfon Pan powiedział ze wystarczy ze kliknę „zwróć zakup” kliknęłam a Pan nadal już przesyłkę. Myśle czy nie jest to podejrzane? Czy gdyby coś było nie tak z ta kabina to już nie mogę zrobić ponownego zwrotu? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli co teraz? masz zakup czy zwrot? wysłał poza Allegro?

oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

Mam zwrot paczki której jeszcze nie nadal 🫢

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli nie masz zakupu! teraz zwraca Ci środki jak były zapłacone,

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Sklepik_odziez wszystko jest ok a w systemie allegro widać tracking paczki wieć odbiór dopiero będzie a ana zwrot jest14dni od odebrania

oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

Właśnie nie podał śledzenia paczki chyba ze jeszcze się to zaktualizuje 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

I tak obowiązuje ustawa konsumencka wpłaty wszak przez allegro nie zrobił zwrotnej by sie potem wycofywać że nigdy nie nadawał towaru bo odstąpione

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jak ustawa obowiązuje wg regulaminu Allegro nastąpiło odstąpienie od umowy zakupu> kliknął zwrot, a co teraz sprzedający wysłać? kupujący ma odebrać czy nie? może napisz jaśniej bo trudno to zrozumieć !

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@LEW433 wystarczy że w wiadomości przez allegro napisze że zostawia sobie towar a sprzedawca nie zwroci wplaty za towar. By umowa kupna sprzedaży uznana zostala za nieważną strony muszą sobie zwrocić świadczenia wzajemne towar sprzedawcy a kase kupującej. Jeśli to nie nastąpi to nic się nie dzieje sprzedawca ma zwrocić kasę do 14dni od odstąpienia ale może sie wstrzymać do powrotu paczki lub wysłania przez kupujacą dowodu nadania, a tego nie będzie jesli towar podpasuje i zostanie u kupującej. Skoro sprzedawca chce to rozwiazać w taki sposób to jego sprawa. @Sklepik_odziez pamiętaj żeby sprawdzić czy kabina nie ulegwa uszkodzeniu w trabsporcie do 7 dni od odbioru bo zostaniesz z rozwaloną mimo ewentualnej reklamacji.

oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

przesyłkę dopiero bede opłacać przy odbiorze wiec chyba faktycznie jest Oki 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Sklepik_odziez Źle zrobiłeś, teraz system Allegro widzi "zwrot" odstąpienie od umowy zakupu( nie wiem czy sprzedający nie zrobił tego celowo), nie możesz zrobić zwrotu już przez Allegro, nie masz pomocy Allegro w razie reklamacji czyli nie masz dyskusji nie chroni się program Allegro Protect, Zastanowiłbym się nad odebraniem, ale to Twoja decyzja.

oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

Jak na ten moment jest opcja dodania komentarza jak i dyskusji poprzez Allegro. Wiec chyba odbiorę i odrazu sprawdzę czy wszystko z nią okej 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Sklepik_odziez @LEW433 @az1rael  a ja sie zastanawiam czy sprzedajacy nie zrobił tego w celu odzyskania prowizji. Jełsi przy pobraniowej kupujący odstąpił od umowy przed wysyłką to sprzedajacy moze wnioskować o zwrot prowizji.

Potem może nadac normalnie poza allegro i ma dodatkowy zysk.

Z drugiej strony odstąpienie od umowy hmm ryzykowne. W razie jakichkolwiek problemów z kabina i np dyskusją za jakiś czas sprzedajacy powie : kabina? Jaka kabina? przeciez było odstąpienie......

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

🤔

oznacz moderatorów

Sklepik_odziez
#8 Zapaleniec#

Tak, wydaje mi się ze dla niego z tą prowizja właśnie jest na rękę. Zwrot mogę zrobić do 12 lutego wiec będę miała jeszcze jakieś pare dni na odesłanie w razie gdyby coś było nie tak. Niestety sprzedający ma 50 komentarzy w tym pare złych dotyczącej tej kabiny wiec już tez sama nie wiem co robić. Nie ukrywam ze zależy mi na niej a tylko on miał taka wystawiona. Niemniej jednak za cały zakup trochę wyszło 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Sklepik_odziez komentarze odnośnie kabiny to komentarze produktowe czyli z całego allegro odnośnie tego produktu

oznacz moderatorów