anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot używanego przedmiotu z dziwnymi restrykcjami

Rico2k
#2 Obserwator#

Witam, zakupiłem ostatnio używaną grę na konsolę lecz stwierdziłem że obecnie jest to dla mnie za duży wydatek i postanowiłem ją zwrócić. Odpakowałem ją z folii bąbelkowej i otworzyłem pudełko aby zobaczyć zawartość, lecz ani razu nie wyjmowałem ani płyty ani instrukcji, wszystko, czyli paragon, całe opakowanie i jego zawartość oraz są n a swoim miejscu, jedynie muszę ponownie zapakować. Posiadam także oryginalną folie która oczywiście jest naderwana abym mógł się dostać do pudełka.

Lecz dostałem taką wiadomość od sprzedawcy.

"Przypominamy że zwroty przyjmowane są jedynie w oryginalnych pudełkach ochronnych z nieuszkodzoną folią i naklejką którą stosujemy do każdej gry. Odpakowane produkty które mogły być używane/skopiowane/zainstalowane zgodnie z obowiązującym prawem nie zostaną przyjęte, środki nie będą zwracane, paczkę odeślemy z powrotem na koszt nadawcy."

Jest to dosyć dla mnie nie jasna wiadomość, produkt który kupiłem był wcześniej używany, sam ja go nie używałem, jedynie sprawdziłem zawartość pudełka aby sprawdzić czy wszystko się zgadza, lecz folia (bąbelkowa) jest oczywiście zerwana abym mógł dostać się do pudełka.

Czy pomimo tego, powinienem otrzymać zwrot jeżeli wszystko jest na swoim miejscu lecz produkt został tylko otwarty? Zaznaczam że był sprzedawany jako używany produkt.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Zawsze się zastanawiałam co kieruje ludźmi - zamówię, nie potrzebuję, ale obejrze, skoro już mam a co tam....

Może być tak, że sprzedający przypisał ograniczone zwroty do wszystkich aukcji jak leci, bez sprawdzania, czy tak faktycznie chce i może. A to że sprzedawany jako używany - może mimo wszytsko sprzedawca zafoliował, oplombował. Jak kupowałeś - zaglądałes w zakładkę zwroty? Czytałeś warubki zwrotów? Było tam o ograniczeniu?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nowa czy używana nie ma tu znaczenia. Jeśli była zaplombowana przez sprzedającego to po otwarciu tracisz prawo do odstąpienia od umowy. 
Chyba że w ofercie w zakładce zwroty nie było informacji o ograniczeniu prawa do zwrotu. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Rico2k Mi to wygląda na zakup od lombardu a one mają swoje przepisy i nie zawsze zgodne z prawem, otwórz dyskusje masz tam pomoc Allegro i sprzedający ma 24godz na odpowiedź:https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa  a nam daj link do tej sprzedaży> oferty.

oznacz moderatorów

Rico2k
#2 Obserwator#

Dostałem odpowiedź.

 

"W warunkach jest napisane jak fabryczna folia, może też być zabezpieczenie sprzedawcy produkt wysyłany jest dla tego w nowym kartonie i zabezpieczony jedną taśmą. W tym prawie chodzi o pewność że gra nie była „grana” lub film obejrzany czy muzyka przesłuchana po zakupie i odesłana. Można też taką płytę przekopiować a tylko nieotwierana paczka gwarantuje brak takiej możliwości"

Czy na allegro w ogóle istnieje takie prawo?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Otwórz dyskusję, a nam daj link do oferty!

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

@Rico2k Co ma do tego Allegro? Zwroty produktów cyfrowych prawnie mogą być ograniczone, od tego jest odpowiednia ustawa. Folia/plomby są gwarancją, że produkt nie był używany. Na ładne oczy nikt ci nie uwierzy.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

@LEW433 

Co konkretnie niezgodnego z prawem tutaj widzisz?

 

Art. 38. prawa konsumenta
Wyłączenie prawa odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość

1.
Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:
(...)

 

9)
w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
 
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie znasz oferty tylko zapis prawa, więc nie podejmowałbym tak daleko idącej jednostronnie decyzji.😚

oznacz moderatorów

Rico2k
#2 Obserwator#

https://allegro.pl/oferta/the-last-of-us-plyta-ideal-komplet-pl-ps3-13855144068

Według mojej opinii powinna być możliwość zwrotu. Tego produktu nie da się w żaden sposób kopiować.

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Tu nie ma znaczenia kopiowanie i jego mozliwosc

miales ograniczone prawo zwrotu bo jest w zakładce zwroty i miałeś obowiązek i możliwość się z tym zapoznać przed zakupem. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Rico2k Twoja opinia nie ma tu nic do rzeczy, kupiłeś jako konsument, sprzedawca ma informację w zwrotach o ograniczeniu, ustawa reguluje to i nic nie zrobisz 😞 Wystaw na lokalnie i odsprzedaj skoro Ci nie potrzebna 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Rico2k @Opowiem Ci krótką historię jak raz wystawiłem na sprzedaż dosyć drogą używaną grę na xboxa. W swojej naiwności nie zakładałem żadnych plomb ani nie ograniczałem prawa do zwrotu. 
Ktoś grę zakupił, wysłałem itd. Po czym dokładnie 14 dnia od odbioru pod sam koniec dnia zgłosił zwrot, odesłał po kolejnych 14 dniach. 
Także miesiąc grania za darmo i nie zdziwiłbym się gdyby grę ograło jeszcze kilka innych osób - wszak czasu było dość przez miesiąc 🙂

Podobnych przypadków miałem już kilka a grami handluję sporadycznie. 
Także nie dziw się, że sprzedający korzystają z przysługującego im prawa do ograniczenia możliwości zwrotu. 

oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Lewku, też nie znasz a już podjudzasz kupującego do kłócenia się w dyskusji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Rico2k tu nie ma znaczenia czy nowy czy używany 😞 reguluje to ustawa 

Art. 38. 1. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem
przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do
umów:

9) w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo
programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli
opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów