anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot uszkodzonych komputerów

MAMY ROZWIĄZANIE!
rafal_janus1
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

Zakupiłem 2 komputery na allegro lokalnie, w opisie było napisane jedynie to, że są sprawne. Komputery okazały się uszkodzone, bez pamięci ram i w stanie krytycznym (oblepione moczem i szczątkami myszy), śmierdzą ich moczem, że się nie da oddychać. Mają też kilka innych wad ukrytych przez sprzedającego, ale już nie chce nawet pisać. Teraz pytanie co mam zrobić? Wiem że dyskusje rozpocząć i co zażądać zwrotu całkowitego, tylko jak to wygląda ze strony wysyłki? Ja mu mam wysłać i on mi zwraca nawet z wysyłką którą poniosę? Jestem tak roztrzęsiony tą sytuacją, że nawet myśleć nie mogę. Co do wysyłki to zapłaciłem za komputery + wysyłkę (zwykły kurier) Z góry dziękuję za pomoc. W aukcji było tylko to napisane:

zwrot.jpg

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma zwrotu od prywatnego sprzedającego, ale masz reklamację i musisz tu z niej skorzystać, najlepiej poprzez dyskusje, masz pomoc Allegro: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

ze strony wysyłki jak Ci napisze że masz odesłać to pakujesz i odsyłasz, udokumentuj to, on Ci po rozpatrzeniu reklamacji zwraca za odesłanie.

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@rafal_janus1 Cześć! Tak, załóż dyskusję i jeśli produkty są niezgodne z treścią oferty, to złóż reklamację sprzedającemu. Możesz w niej zawrzeć swoje oczekiwania dotyczące rozwiązania tej sprawy. Po uznanej reklamacji sprzedający zwraca wszystkie koszty, jakie poniosłeś. 

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@rafal_janus1  Ja jeszcze dopiszę że powinieneś wykonać jakąś dokumentację stanu komputerów  żeby potem nie było że to ty je uszkodziłeś.  Koniecznie fotki, szkoda że zapachu nie da się sfotografować, ale mysie odchody można.

Na razie tylko zgłoś problem na stronie zakupu, opisz wszystko, domagaj się zwrotu pieniędzy.

Komputery wyślesz wtedy gdy sprzedający wyrazi zgodę, powinien potwierdzić adres do zwrotu.  Zdarza się  że niektórzy sprzedawcy nie chcą zwrotu, jeśli wartość transakcji niewielka.

oznacz moderatorów
rafal_janus1
#8 Zapaleniec#

Dobra rada z tymi zdjęciami, pod światło widać jak się błyszczy zeschnięty mocz i część myszy również. Jedynie jakoś szczegółowo nie opisałem tego w dyskusji, tylko te najważniejsze rzeczy i drugi raz nie chce otwierać tych komputerów, bo nie mogę wytrzymać w pokoju i mam odruchy wymiotne, dramat. Jutro porobię zdjęcia wszystkich uszkodzeń i wad ukrytych, które nie były opisane i zobaczymy co odpowie. Dziękuję za pomoc 

oznacz moderatorów