anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot w trakcie weryfikacji ponad 14 dni

marcuss16
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

Dokonałem zwrotu, który jest w trakcie weryfikacji już 14 dzień od dnia zgłoszenia zwrotu, więc kiedy mogę się spodziewać zwrotu środków, skoro już 14 dni minęło wczoraj?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@marcuss16 przypomnij sprzedawcy .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot w trakcie weryfikacji a dlaczego tak długo, prawda że sprzedajacy ma 14dni na zwrot środków od chwili otrzymania odstąpienia od zakupu. Otwórz dyskusję jak minął czas: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

zigbrith
#8 Zapaleniec#

Właśnie się zastanawiam, jak to jest z tym czasem na zwrot wpłaty. Polityka zwrotów na Allegro, punkt 6 A - Ile czasu ma sprzedający na zwrócenie Ci kosztów zamówienia:

"b) zwrot z tytułu odstąpienia od umowy (powody odstąpienia w Formularzu: Nie pasuje mi, Zakup przez pomyłkę, Odstąpienie bez podania przyczyny, Niezgodny z opisem, Nie dotarł na czas) – sprzedający powinien zwrócić Ci wpłatę niezwłocznie po otrzymaniu i sprawdzeniu towaru, czyli w terminie do 7 dni kalendarzowych, liczonych od dnia zmiany statusu przesyłki zwrotnej na Dostarczona, ale nie później niż 14 dni od chwili, gdy otrzyma wypełniony przez Ciebie formularz zwrotu towaru. Status przesyłki zwrotnej widoczny jest w szczegółach zakupu."

Ja to rozumiem tak, że sprzedający ma 7 dni kalendarzowych lub mniej jeśli przesyłka otrzyma status Dostarczona mniej niż 7 dni przed upływem 14 dni od daty zgłoszenia zwrotu. Na przykład, jeśli przesyłka dotrze 4 dni przed upływem 14 dni od daty zgłoszenia zwrotu, to sprzedający ma już tylko 4 dni na zwrot wpłaty. Tak by wynikało z tekstu.

Może któryś z Moderatorów mógłby doprecyzować ten tekst Regulaminu...?

https://allegro.pl/pomoc/artykul/polityka-zwrotow-na-allegro-q0yPaBXLrhD#6-zwrot-wplaty-od-sprzedaja... 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@marcuss16 Cześć 🙂 Podaj mi proszę numer tego zamówienia

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów