anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wadliwego smartwach

Han57
#7 Wielbiciel#

Witam,  pod koniec stycznia zakupiłam zegarek / smartwach/. Po  około 7 dniach zwykłego użytkowania , zegarek przestał działać,  zgasł ekran. Był naładowany, dzień przed tem. Nie upadł,  nie był zamoczony.....Chcę zwrócić wadliwy zegarek, oraz oczekuję zwrotu za ten zakup tj. 149 zł.  Sprzedawcę poinformowałam o tym że wadliwy zegarek i o zwrocie. Odpowiedź sprzedawcy , nie na temat, gdyż wysłał mnie instrukcje do ładowania zegarka. Czy mam prawo do zwrotu ww zegarka, oraz zwrotu pieniędzy. Co mam zrobić.  

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Han57 Zacznij od otwarcia dyskusji > zależnie od tego gdzie kupiłeś >

https://allegro.pl/dyskusje/nowa

https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@Han57 masz prawo zgłosić reklamację a sprzedający najpierw w podanej kolejności naprawia, wymienia, zwraca kasę jeśli reklamację rozpatrzy pozytywnie

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@Han57 

Witaj, Twój zegarek jest niezgodny z umową i niewątpliwie obarczony wadą istotną. Według art. 43e.1. 4) znowelizowanej 4 listopada 2022 r. ustawy o prawach konsumenta (zakładam, że kupiłeś go od legalnej firmy, a nie od pokątnego handlarza tandetą) możesz odstąpić od zawartej umowy bez uprzedniego skorzystania z innych środków ochrony zawartych w ustawie. Nie musisz godzić się na naprawę lub wymianę towaru na inny. Decyzja w tej sprawie należy do Ciebie. Prześlij sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy i zażądaj zwrotu swoich pieniędzy. Najlepiej zrobić to poprzez dyskusję: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/problemy-transakcyjne/jak-rozpoczac-dyskusje-i-wyjasnic-prob... 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Art. 43e. 1. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy, gdy:

1)     przedsiębiorca odmówił doprowadzenia towaru do zgodności z umową zgodnie z art. 43d ust. 2;

2)     przedsiębiorca nie doprowadził towaru do zgodności z umową zgodnie z art. 43d ust. 4–6;

3)     brak zgodności towaru z umową występuje nadal, mimo że przedsiębiorca próbował doprowadzić towar do zgodności z umową;

4)     brak zgodności towaru z umową jest na tyle istotny, że uzasadnia obniżenie ceny albo odstąpienie od umowy bez uprzedniego skorzystania ze środków ochrony określonych w art. 43d;

5)     z oświadczenia przedsiębiorcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on towaru do zgodności z umową w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla konsumenta.

oznacz moderatorów

Client:109808341
#12 Orędownik#

@Client:109840791wiesz, ze leki są juz na bieżąco dostarczane do aptek? 😮

oznacz moderatorów

Client:109840791
#9 Pomysłodawca#

@Client:109808341  napisałx:

@Client:109840791wiesz, ze leki są juz na bieżąco dostarczane do aptek? 😮


To ma być jakaś gimboobelga? Jeśli tak, to trolluj mocniej i częściej wciskaj prawy ALT. Inaczej będziesz wyglądać jak drugi @az1rael.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Han57 Smatrwatch działał przez 7 dni > dopiero potem się zepsuł > więc był jak najbardziej zgodny z umową > masz prawo złożyć reklamacją sprzedawcy, ale to od niego zależy sposób jej załatwienia > jeżeli rozpatrzy pozytywnie > tak jak napisał @az1rael  > działanie zegarka przez 7 dni wyklucza "wadę istotną" > uszkodzenie wystąpiło w trakcie użytkowania > składaj reklamację i czekaj na decyzję sprzedawcy.

oznacz moderatorów