anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot wadliwego towaru a koszt wysyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
kapitan472
#8 Zapaleniec#

Zamówiłem pojemnik na żywność, który nie wygląda na nowy - jest brudny i porysowany miejscami. Chciałem zwrócić towar - kto płaci za wysyłkę?

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@kapitan472 zwrot na koszt kupującego, reklamuj to dostaniesz za odesłanie przy uznanej reklamacji 🙂 Nie myl zwrotu z reklamacją !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów
kapitan472
#8 Zapaleniec#

Z tytułu rękojmi chcę odstąpić od umowy. Wtedy sprzedający prawda?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kapitan472 Jak masz Smarta to zwrot darmowy, możesz składać reklamację z tytułu rękojmi, wówczas za towar odpowiada sprzedający i zwraca Ci koszt zakupu + koszt odsyłki. A zapytaj sprzedającego co na to? Może złoży Ci jakąś propozycję.

oznacz moderatorów
kapitan472
#8 Zapaleniec#

Akurat był zakup za 34 pln a sprzedający nie jest w tym programie 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kapitan472 Napisz do niego, a jak nic nie odpowie składaj reklamację z tytułu rękojmi. Możesz także po 24 godz. od zakupu otworzyć dyskusję i wszystko tam wyjaśnić, może Ci w tym Allegro: https://allegro.pl/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kapitan472 W takiej sytuacji powinnaś złożyć pisemną (mailem) reklamację i odesłać towar do sprzedawcy na jego koszt, czyli płacisz za odesłanie, a on musi Ci ten koszt zwrócić. Sprzedawca towar na swój koszt wymienia lub oddaje całą wpłatę. To będzie reklamacja z rękojmi. Jeśli dokonujesz zwrotu konsumenckiego zamiast składać reklamację, odsyłasz towar na swój koszt bez możliwości jego odzyskania. Przy zwrocie konsumenckim sprzedawca może próbować Ci pomniejszyć zwracaną kwotę za używanie rzeczy, za towar ze śladami użytkowania, dlatego lepiej złożyć reklamację i określić w niej wady.

oznacz moderatorów