anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot zakupu

Client:38111313
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, zamówiłem paczkę do paczkomatu allegro. Przyszła wczoraj. Zatem mogę ją odebrać do jutra. W między czasie rozmyśliłem się. Kiedy klikałem zwróć zakup to było tam napisane, że mogę zwrócić przesyłkę bez jej odbierania (przynajmniej tak to zrozumiałem). Niemniej kiedy już kliknąłem opcję zwróć przesyłkę, to został mi wygenerowany kod zwrotu. W tej sytuacji nie wiem czy muszę iść odebrać przesyłkę i nadać ją jeszcze raz czy mogę po prostu zostawić ją w paczkomacie i ona wróci do właściciela?

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:38111313 możesz zostawić , ale sprzedawca w takim przypadku może obciążyć Cię kosztem powrotu jeśli zostanie mu takowy naliczony , niepodjęcie przesyłki jest jednoznaczne z niewywiązaniem się z umowy z pełnymi za tym idącymi konsekwencjami .

oznacz moderatorów

Client:38111313
#7 Wielbiciel#

Ok, dziękuję. Pytanie dlaczego allegro informuje, że mogę zwrócić przed odebraniem przesyłki… czy to nie jest jednoznaczne z tym, że nie będzie kosztów?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Client:38111313 nie , nie jest to jednoznaczne z tym ,że nie będzie kosztów , zapis ,, Ustawodawcy jest jednoznaczny  ,kupujący nie może narażać sprzedawcy na ponoszenie dodatkowych kosztów ,, więc w przypadku , gdy przewoźnik naliczy opłatę za powrót przesyłki sprzedawca będzie miał pełne prawo potrącić tą kwotę ze zwrotu środków .

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

Tak, konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy również przed otrzymaniem towaru. W tej sytuacji przedsiębiorca – jeśli wysłał już zamówiony towar – może obciążyć konsumenta kosztami, które konsument musiałby ponieść w sytuacji odstąpienia od umowy po odbiorze towaru.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/pytania-i-odpowiedzi/odstapienie-od-umowy/

Punkt 13.

oznacz moderatorów