anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwrot

MARIUSZ393
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Kupiłem słuchawki które okazały się wadliwe, sprzedawca nie chce zwrócić zapłaconej kwoty. poprosiłem Allegro o pomoc i mimo mich interwencji nadal nic się nie dzieję. W opcji zwrotu pieniążków przez serwis Allegro potrzebne jest zaświadczenie z policji, pytam się jakie i po co?. Zakupiony towar jest poniżej 500 zł i policja nie chce przyjmować takich zgłoszeń, po co jest pisanie że Allegro pomoże jak kupujący zostaję sam z problemem.

Pozdrawiam Allegro

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca nie ma obowiązku uznać reklamacji, a nawet gdyby ją uznał, nie musi zwracać pieniędzy, tylko może w pierwszej kolejności towar naprawić lub wymienić. Po odrzuceniu przez sprzedawcę reklamacji pozostaje Ci tylko odwołanie do sądu, jeśli uważasz, że racja jest po Twojej stronie. W celu skorzystania z POK w przypadku otrzymania towaru znacznie odbiegającego od opisu, konieczne jest zgłoszenie sprawy na policję. Jeśli policja się tym nie zajmie z jakiegoś powodu i nie otrzymasz potwierdzenia zgłoszenia, nie otrzymasz rekompensaty. Takim ryzykiem obarczone są zakupy na Allegro. Dodam, że policja nie zajmuje się reklamacjami, działania może podjąć tylko w przypadku wskazującym na oszustwo lub wyłudzenie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@xyz96, cię uspokaja i namawia na dalsze działanie, ja powiem tak: daj sprzedającemu 14 dni, potem zapytaj, bo okaże się, że towar będzie nówka prosto do ciebie w ciągu czasu serwisowego (14-21 dni). Daj szansę 🙂

oznacz moderatorów