anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

pysio721220
#8 Zapaleniec#

Witam. Zwróciłem zakupiony towar sprzedawcy. Otrzymałem informację o zwrocie kasy ale nie w całości. Zamiast 30 zł to wysłano 18zl. Brak zwrotu za przesyłkę paczkomatu i jednego przedmiotu. Co można z tym zrobić? Pozdrawiam Grzegorz 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

LEW433
#21 Demiurg#

Po zwrocie sprzedajacy ma prawo do obniżenia środków o wartość "zużycia" przedmiotu, jeżeli się z tym nie zgadzasz to otwórz dyskusję i tam przedstaw swoje racje: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

A dlaczego zwróciłeś sprzedawcy towar?

Napisz coś więcej,m żeby otrzymać jakąś konkretną odpowiedź.

InPost pobiera koszty przesyłki - są nimi obciążani sprzedający.  Do tego dochodzi koszt pracownika, koszt opakowania przesyłki i koszt obsługi zwrotu (ten ostatni ok. 3 zł).

Dlaczego sprzedawca ma Ci zapłacić za ten koszt wysyłki?

Weź sobie np. sytuację - jedziesz do "dużego marketu", ponosisz koszt dojazdu, kupujesz towar, na drugi dzień jedziesz znów do marketu (znów ponosisz koszt dojazdu) - chcesz zwrócić towar - a sprzedawca Cię informuje, że nie ma takiej możliwości. Zgodnie z prawem. Jesteś w plecy 2xkosztu dojazdu i nie możesz zwrócić towaru.

Na Allegro - nie musiałeś nigdzie jeździć, zaoszczędziłeś sporo czasu, towar zakupiłeś też zapewne w niższej cenie. Nie wiem, co Cię zmusiło do zwrotu. Nic o tym nie piszesz.

Generalnie - to za sam zwrot to ja nie zwracam żadnej kasy - przyjdzie, to sobie leżakuje na madazynie, a ja naliczam od tego dopłaty. Do tego jest wymagane odstąpienie od zawartej umowy. 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

pysio721220
#8 Zapaleniec#

Zamówienie numer: 171200. Napój był 19 lat po dacie spożycia... Dziś dostałem odp że za wysyłkę nie wracają kasy, co jest bzdurą, bo miałem tydzień temu 3 inne wysyłki i wszyscy oddali kasę tylko nie oni. Poza tym nie wrócili za jeden napój bo wysłałem wszystko razem w paczce, ale twierdzą że nie zostało zaznaczone jako zwrot... 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pysio721220, to nie jest numer zamówienia. 🙂 Aby znaleźć numer zamówienia, wejdź w zakładkę Moje zakupy. Następnie kliknij w "szczegóły zakupu" i "rozwiń szczegóły zakupu".

Zrzut ekranu 2022-09-12 o 17.01.01.png

Zrzut ekranu 2022-09-12 o 16.58.55.png

Numer zamówienia ma przykładowo taki format: f60314a1-2fb0-11ed-b070-3566645d272e.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pysio721220
#8 Zapaleniec#

Więc może to? 

2b1c51d5-2e24-11ed-8b71-41cac2523325

oznacz moderatorów

pysio721220
#8 Zapaleniec#

Inne zwroty były bez problemu. 1- również napoje po terminie, co się często zdarza, ale przeproszono i oddano kasę. 2 - szkło ekran smartfonu, tu było porysowane, brakowało po 5 mm długości i szerokości, brak otworu na aparat. Zwrot bez problemu. 3 - Mąka gryczana, inna pokazana na allegro i bezglutenowa, przyszła inna i z glutenem. Kto ma cukrzycę wie co to znaczy... Zwrot bez problemu. 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pysio721220, dziękuję. 🙂 Widzę, że zwróciłeś 4 przedmioty (tyle jest zgłoszonych w odstąpieniu). Ta ilość się zgadza? Przywróciłam ten zakup, żebyś mógł to sprawdzić. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pysio721220
#8 Zapaleniec#

No przecież widzieli że wszystko im oddałem, było 5 rzeczy. Może coś źle poszło i nie zaznaczyło? Będą mogli znowu komuś to sprzedać ... 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pysio721220, w formularzu zwrotu widzę 4 pozycje. Możesz samodzielnie sprawdzić, co zaznaczyłeś. Wejdź w zakładkę Moje zakupy i kliknij w "szczegóły zakupu", a następnie "rozwiń szczegóły zwrotu".

Jeśli zwróciłeś więcej przedmiotów, zachęcam Cię do wyjaśnienia sprawy ze sprzedającym. Powinien Ci również zwrócić koszt najtańszej przesyłki w pierwszą stronę. Tę sprawę możesz wyjaśnić np. poprzez Dyskusję.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@pysio721220  napisał(a):

No przecież widzieli że wszystko im oddałem, było 5 rzeczy. Może coś źle poszło i nie zaznaczyło? Będą mogli znowu komuś to sprzedać ... 


No to odstąpiłeś od umowy 4 rzeczy otrzymałeś zwrot za 4 rzeczy wszystko się zgadza. Za przesyłkę nie mieli obowiązku zwracać ponieważ nie odstąpiłeś od całości zamówienia. 

Nie będą mogli tego nikomu sprzedać ponieważ to jest Twoja własność, nie mają prawa wycofać takiej sprzedaży. 

oznacz moderatorów

pysio721220
#8 Zapaleniec#

Dziś oddali również za napój. Więcej nie piszę. Pozdrawiam 

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pysio721220, podasz numer tego zamówienia? 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów