anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot

magmich03
#7 Wielbiciel#

Zakupiłam przedmiot. Z płatnością allegro PayU było coś nie tak, poprosiłam sprzedawcę o podanie nr konta i dokonałam przelewu że że swoj konta- przelewy on-line. 

Teraz chciałabym zwrócić przedmiot, jednak w zakładce "zwróć" widnieje zapis że mam najpierw spłacić za zakupy. 

Jaka mogę zwrócić teraz przedmiot na koszt sprzedawcy skoro ta opcja jest nieaktywna? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

Zwracany towar odsyłasz na swój koszt. Sprzedawca zwraca Ci koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie. Zwrotu (odstąpienia od umowy) można dokonać normalnie, nie tylko przez Allegro. Status płatności jest także mylący ponieważ zapłaciłaś za towar, a Allegro bierze pod uwagę tylko płatności przez Allegro Finanse. Takimi działaniami niestety Allegro wprowadza konsumentów w błąd, zarówno jeśli chodzi o płatności jak i o odstąpienie.

Odstąp od umowy (dokonaj zwrotu) zwyczajnie, zgodnie z przepisami, wyślij sprzedającemu mailem oświadczenie o odstąpieniu od umowy, czyli krótkie pismo z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty. Pismo możesz wysłać oddzielnie i towar oddzielnie lub wydrukowane pismo włożyć do paczki z towarem i odesłać sprzedawcy w ciągu 14 dni od odbioru przedmiotu.

oznacz moderatorów

magmich03
#7 Wielbiciel#

ale wtedy musze zapłacić za przesyłkę, a zwrot mam darmowy jaka przez allegro

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@magmich03, trzeba było co najwyżej dokonać przelewu bloczkiem, czyli na AF zamiast pytać sprzedawcy o nr konta, najwyżej na poczcie 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@magmich03 Ja tego za Ciebie nie zapłacę. Trzeba było płacić przez Allegro.

oznacz moderatorów

magmich03
#7 Wielbiciel#

Za takie rady dziękuję

oznacz moderatorów

Rajdeno
#7 Wielbiciel#

Hej

Niestety ale zwrot nigdy nie jest darmowy.

Zgodnie z przepisami zwrot robisz na własny koszt, co więcej jeśli zamówienie zawierało koszt przesyłki, a była opcja odbioru osobistego bądź tańsza, to sprzedający zwróci koszt najtańszej dostawy

oznacz moderatorów