anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Odstąpiłem od umowy zanim przesyłka do mnie dotarła, czy mam coś jeszcze zrobić?

Client:102207738
#7 Wielbiciel#

Hej, pierwszy raz zwracam coś na allegro, zwórciłem produkt, który jeszcze nie został wysłany, ponieważ zależy mi na czasie (chciałbym podarować to w prezencie na świeta), w Moich zakupach, mam że produkt został zwrócony, i czeka odesłanie produktu, mimo że go nawet nie mam. Czy to z czasem się zmieni, czy coś powinienem zrobić?

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie został wysłany a ty zrobiłeś zwrot to teraz sprzedajacy zwróci Ci środki, ma wg prawa na to 14dni max.

oznacz moderatorów

Client:102207738
#7 Wielbiciel#

czyli mam się nie przejmować tym "odeślij do:" i grzecznie czekać?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak, jakby minął czas i sprzedajacy nie zwrócił to wówczas należy podjąć działania ale do tego czasu nie ma co się denerwować, rzadko nie zwracają ale po reakcji Allegro i tak zwrócą. Dostaniesz maila od Allegro jak zwróci.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

zgłoszenie zwrotu na allegro - jest zgłoszeniem zwrotu, a nie odstąpieniem od umowy

więc sprzedawca ma pełne prawo wysłać towar, a ty musisz go zgodnie z deklaracją odesłać

@Client:102207738 dlaczego mailowo nie odstąpiłeś od umowy ?

zrób to przed wysyłką przedmiotu - sprzedawca będzie wdzięczny, że nie narażasz go na zbędne opłaty i marnowanie czasu

oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Kupiłem produkt, który miał dotrzeć 19-tego - 25. Teraz pojawił się komunikat, że przesyłka zmieniła status z "w drodze " na oczekuje na nadanie i komunikat :

Dokonałem więc zwrotu z powodu :nie dotarł na czas. Czy sprzedawca w tej sytuacji musi mi zwrócić pieniądze w ciągu 14-stu dni, czy będzie usiłował wysłać przesyłkę, która dojdzie nie wiadomo kiedy ?

bajcia_0-1697280792300.png

 

Przesyłka opóźniona
Przewidujemy dostawę u Ciebie później niż czw. 19 paź. - śr. 25 paź. Sprawdź pełną historię przesyłki.
 
 
 
 
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bajcia najlepiej, abyś napisał w tej sprawie do sprzedającego i upewnił się, że nie nada przesyłki. Skoro odstąpiłeś od umowy to sprzedający powinien zwrócić Ci wpłatę, bez względu na to czy nadal przesyłkę, czy nie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

bajcia
#11 Animator#

Napisałem, że skoro od tygodnia przesyłka ma status ( od 6-tego) w oczekiwaniu na nadanie, to proszę o zwrot pieniędzy i nie wysyłanie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ma 14dni na zwrot środków od chwili odstąpienia od umowy zakupu, minął ten czas otwórz dyskusję, zaraz zwróci: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów