anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zwroty

AUDI-SW
#9 Pomysłodawca#

Witam mam pytanko , czy w ostatnim czasie zauważyli nagminne zwroty towaru , przyczyna to oczywiście nie pasuje mi , ok można się zgodzić z taka przyczyną, tylko chodzi o to, iż sprzedawca wystawia towar podaje dokładny opis pakuje towar wystawia fakturę  wysyła towar zakupiony zgodny co do opisu , i okazuje się ze kupujący go zwraca bo ma taki kaprys, przecież to jest praca gdzie poświęca się czas czy kupujący nie zdają sobie z tego sprawy, 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mdrogeria
#21 Demiurg#

@AUDI-SW no i .....?? . Klient kupuje na podstwie opisu oraz zdjęcia , natomiast ostateczną decyzję podejmuje jak już ma towar w ręce . Takie prawo ....

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AUDI-SW takie prawo konsumenta 😄 wkalkuluj w towar 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz w sklepie i też oglądają, przerzucają a tu robią to samo tylko...koszty inne.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Dodawaj do czarnej listy, jak im się mocno ograniczą możliwości zakupu to może wyciągną wnioski.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poszedłbym dalej, zablokował wszystkich kupujących, zobaczymy jaka będzie sprzedaż.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Co ci po sprzedaży która przynosi tylko straty?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@AUDI-SW 
nagminne zwroty towaru , przyczyna to oczywiście nie pasuje mi ...

Konsument może odstąpić od Umowy bez podania przyczyny.
Jednak Allegro (chyba po to by ośmieszyć Kupujących odstępujących od Umowy ?) zamiast jednej (neutralnej) opcji (odstąpienia bez podania przyczyny) dało kupującym możliwość wyboru spośród kilku opcji wskazania (niepotrzebnie) powodów dla którego odsyłają towar. Kupujący tak sprowokowany przez Allegro podając jako powód odesłania "nie pasuje mi" w sytuacji gdy towar jest zgodny z opisem - często nieświadomie i w niezamierzony sposób przedstawia się w fatalnym świetle (np. trudnościami czytania ze zrozumieniem, etc.).
W takiej sytuacji podanie powodu oczywiście w żaden sposób nie zmienia (nie wzmacnia ani nie ogranicza) prawa konsumenta do odstąpienia od Umowy, ale wiele potrafi powiedzieć o Kupującym.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów