anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro ogłasza cele klimatyczne i podsumowuje rok w Raporcie ESG

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Allegro konsekwentnie realizuje Strategię CSR i Zrównoważonego Rozwoju, kładąc nacisk na środowisko, różnorodność oraz edukację technologiczną.

Raport ESG (E = środowisko, S = społeczeństwo, G = zarządzenie).

Co znajdziecie w Raporcie ESG Allegro za rok 2021?

- Poznacie nasze cele klimatyczne.
Jako pierwsza platforma e-commerce w Polsce angażujemy się w inicjatywę Science Based Targets (globalny program łączący firmy, które postawiły sobie za cel zmniejszenie emisji zgodnie z naukową wiedzą dotyczącą zmian klimatu). W 2021 roku konsekwentnie realizowaliśmy działania środowiskowe, rozwijając przy tym zrównoważone metody dostawy Allegro One, centrum logistyczne dla sprzedających czy promując certyfikowane opakowania z recyklingu.
Podwajając swoje wysiłki, przyjęliśmy ambitne cele dekarbonizacyjne i zobowiązaliśmy się zredukować emisję gazów cieplarnianych w bezpośrednim i pośrednim oddziaływaniu (w zakresie 1 i 2) o 38% do 2030 roku. Ponadto, dążymy do tego, aby 69% dostawców pod względem wydatków ustaliło swoje własne cele klimatyczne w tym zakresie w ciągu najbliższych lat. Wyznaczenie celów klimatycznych, zgodnych z metodą naukową i ścieżką 1,5° Porozumienia Paryskiego, to dla nas znaczący kamień milowy. Realizując obrane cele, chcemy stanowić wzór dla naszych klientów i sprzedających.

Zobacz kurs Akademii Allegro: Jak być eko na Allegro.

- Przeczytacie więcej o różnorodności w naszej firmie.
W 2021 roku przyjęliśmy Deklarację Różnorodności, podkreślając znaczenie różnorodności i inkluzywności wśród pracowników Allegro. To już ponad 7 tys. osób w całym regionie w ramach Allegro Mall Group.  Jednym z ważnych celów Allegro jako międzynarodowego pracodawcy jest tworzenie przyjaznego, wolnego od uprzedzeń miejsca  pracy, które sprzyja rozwojowi osób o różnych poglądach i doświadczeniach.
Otwartość wpisuje się w główne cele Allegro, chcemy być platformą dostępną dla klientów o różnych potrzebach. Dlatego uruchomiliśmy kanał kontaktowy dla osób niesłyszących, a także wprowadziliśmy dedykowane kanały kontaktu dla osób niedowidzących i niedosłyszących, z których mogą skorzystać odbierając przesyłki z automatów paczkowych One Box by Allegro.

- Dowiecie się w jakie charytatywne inicjatywy włączyliśmy się w 2021 roku.
W ubiegłym roku blisko 250 organizacji pozarządowych zebrało za pośrednictwem platformy Allegro Charytatywni prawie 40 mln zł. Chętnie współpracujemy z organizacjami non-profit i aktywnie włączamy się w inicjatywy charytatywne i społeczne, w tym m.in. z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (WOŚP) czy Fundacją Wiosna w ramach projektu Szlachetna Paczka.
Jesteśmy również liderem w edukacji technologicznej, angażujemy się w projekty skierowane do kobiet (program mentoringowy Dare-IT), seniorów (cykl szkoleń z Krajowym Instytutem Gospodarki Senioralnej), studentów (warsztaty realizowane we współpracy z Centralnym Domem Technologii) oraz stawiających pierwsze kroki w biznesie (program Szkoła Pionierów PFR).
Pracownicy Allegro mogą dzielić się swoją wiedzą ekspercką w ramach inicjatywy Allegro Tech, a sprzedający – rozwijać własny biznes dzięki Akademii Allegro - portalu do skutecznego i bardziej świadomego biznesu dla wielu małych i średnich firm.

Raport ESG Allegro możecie przeczytać TUTAJ
Zapraszamy do lektury!

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

RED
#21 Demiurg#

trochę to śmieszne ale jak się zastanowić to smutne

 

serwis ekologiczny? bzdura

po każdej zmianie jako użytkownik muszę wykonywać więcej kliknięć

i marnować czas na spełnianie coraz to dziwniejszych warunków warunkujących lepsze pozycjonowanie swoich ofert - zużywa się na to więcej czasu i prądu

promujący opakowania do produkcji, których trzeba ścinać drzewa?

promujący darmowe zwroty, które zwiększają ruch kurierów?

promujący smart i fikcyjne transakcje, gdzie kupujący może potem zwrócić część towaru

(wypełniacz kwotowy smarta)

 

 

 

serwis promujący różnorodność ? - bzdura

serwis podlizujący się kupującym, pozwalający bezkarnie im na łamanie prawa i wypłacający im środki z pok bo poczuli sie nieswojo

wobec agresji, nietolerancji wobec sprzedawców, którym blokowane są konta, zabierane regresem środki z pok, brak reakcji na łamanie przepisów prawa, gdzie ta strona transakcji czuje się dyskryminowana

produktyzacja wyłączająca indywidualność ofert, ukrywanie danych sprzedawców

 

charytatywność ? blokowana

ukryte wejście na aukcje wośp, blokowanie zakupów poprzez żądania wysyłania skanu dowodu?

 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Trudny temat "ekologia" i z pewnością więcej w nim populizmu niż rzeczywistego dbania o klimat. Mogłym podać setki przykladow na tzw. "obłudę ekologiczną". ale nie czas na to. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowego klimatu.😍

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@RED nie mogę zgodzić się z Twoją opinią. Nasze ekologiczne cele są precyzyjnie określone i oparte na naukowej wiedzy. Niczego nie koloryzujemy ani nie przedstawiamy na wyrost. Każde działanie człowieka niesie za sobą ślad. Rozwiązaniem tej sytuacji nie jest zamknięcie wszystkich biznesów i zaszycie się w lesie (to też miałoby negatywny wpływ na przyrodę i naturę) ale tworzenie efektywnych rozwiązań, opartych na wiedzy naukowej, które będą miały globalne znaczenie przy minimalizowaniu negatywnego wpływu człowieka na planetę. Tak opracowane cele są zgodne z najnowszymi założeniami przyjętymi przez klimatologów w zakresie zmian klimatu i są konieczne do osiągnięcia celów Porozumienia Paryskiego – ograniczenia globalnego ocieplenia do poziomu znacznie poniżej 2°C ponad poziom sprzed epoki przemysłowej. 
Dziękuję, że podzieliłeś się swoją opinią na temat różnorodności w Allegro, jednak Twój komentarz jest Twoim subiektywnym odczuciem. Nikt w Allegro nie stosuje agresji wobec sprzedających, a przy blokadach kont lub nakładanych sankcjach pracownicy zawsze kierują się regulaminem Allegro. Dane sprzedającego są dostępne w ofertach, a produktyzacja nie ma wpływu na ich indywidualność, to sprzedający decyduje o opisie oferty.
Jeśli chodzi o zakupy w ofertach charytatywnych to weryfikacja zakupów powyżej określonej kwoty ma zapewnić bezpieczeństwo, nie wiem też co masz na myśli pisząc o ukrytych wejściach na aukcje WOŚP. Wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy każdego roku, podsumowanie konkretnie tegorocznego finału możesz sprawdzić tutaj

@LEW433 również Cię pozdrawiam i życzę nam wszystkim lepszego klimatu. 
Uważamy, że każdy powinien zaangażować się w ograniczanie zmian klimatu. 
Dodatkowo nasze działanie wpisuje się w oczekiwania inwestorów, prawodawców i dużej części klientów. Liczymy na to, że już wkrótce większość dużych firm będzie prowadzić podobne działania, ponieważ wszystkim nam większa świadomość ekologiczna wyjdzie na dobre. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@la_nika Ja się angażuje, ale znam z autopsji tzw. "giganta" w Polsce i słabo to widzę. ☹️

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@la_nika 

wiesz jak wygląda prawdziwa ekologia?

nasza firma praktycznie nie produkuje odpadów

wszystko jest przerabiane

opakowania do wysyłek są używane z produktów z recyclingu a nie ze ścinanych drzew

 

@la_nika 

wiesz co to jest szacunek wobec tzw różnorodności?

jest to opisane w naszej kulturze

Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych

Regulamin allegro jest rasistowski faworyzuje jedną grupę kosztem innych

 

Mam Ci przypomnieć, że w allegro jakiś czas temu pojawiały się opinie dlaczego dostęp do aukcji wośp jest ograniczony?

Jak ostatnio próbowałem coś kupić droższego w allegro z ofert na wośp to serwis uniemożliwił mi zakup żądając ksera dowodu osobistego?

oznacz moderatorów