anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Eko zrównoważone przesyłki

MAMY ROZWIĄZANIE!
Lauve
#7 Wielbiciel#

Czy jest możliwość by przy zakupie jednocześnie odsyłać puste paczki i wypełnienia do kupujących, którzy by tego chcieli?

Czy jest możliwość by allegro zbierało paczki i wypełniacze i rozdawało je sprzedającym do wysyłania kolejnych paczek?

Kupuję sporo przez internet i boli mnie coraz bardziej świadomość, ile przy tej okazji dodatkowych śmieci się gromadzi. Myślę, że nie jestem w tym sama. Może czas pomyśleć o systemowych rozwiązaniach, które by zminimalizowały te problem? Nawet jeśli bym miała niewielką kwotę dopłacić za eko-paczkę z wtórnego obiegu ( a więc właściwie "brzydsze", używane pudełko!!), to i tak bym to robiła. A najlepiej jakbym mogła pozbywać się pudeł z poprzednich dostaw! 🙂

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
Dzolandinka
#1 Nowicjusz#

Też boli mnie, że tyle kartonów, folii bąbelkowych i innych wypełniaczy marnuje się, a mogłyby być powtórnie wykorzystane.

Z drugiej strony, kurier/paczkomat kosztuje ... i przesyłanie pustych kartonów niekoniecznie będzie opłacalne. Może dałoby się odsyłać pakunki po kilku transakcjach, raz jeden sprzedawca dostanie swoje stare opakowanie i innych, a raz inny...

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

przy popularnych paczkomatach powinny być ustawione zadaszone kosze z informacją ,, do powtórnego wykorzystania ,, 

Sprzedawca oraz klient , którym los naszego środowiska nie jest obojętny podjeżdżalby i zabierał / zostawiał  co potrzebne / nie potrzebne .

oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mdrogeria 

Mój paczkomat już dawno jest eko. Często leżą pod nim porzucone opakowania. Co prawda bez daszku... 😂😂

 

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Kaliope_Brzeg ....bez daszku .....😣

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Lauve  No dobrze,  tylko po co wysyłać kupującym puste paczki.  Zamiast kupionych przedmiotów?  Myślisz że kupujacy będą tego chcieli?

A tak w ogóle to najpierw wypadałoby zdefiniować co to znaczy EKO.  Bo jak czytam to są rózne wyobrażenia na ten temat,  najczęściej że by to eko, to było super nowe, błyszczące, i broń boże jakiś recykling  z wykorzystaniem używanych rzeczy.  Aktywiści eko recyklingiem się brzydzą.

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@Lauve Czy myślisz, że wysyłanie pustych opakowań będzie eko? Już widzę ten smog ciągnący się za ciężarówkami pełnymi pustych kartonów. Chyba po to mamy segregację śmieci, żeby chronić środowisko.

 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

wożenie pustych paczek nie jest eko

a np: zużyte do tego celu paliwo?

 

eko jest np: przekonywanie kupujących, że otrzymanie używanego opakowania jest trendy

 

i dobry jest pomysł by przy paczkomatach stanęły miejsca na składowanie opakowań

 

bo smutny jest widok walających się rozerwanych opakowań wokół paczkomatów

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Lauve @Dzolandinka dziękuję za Wasze wiadomości, bardzo się cieszę, że coraz więcej kupujących zwraca uwagę na ekologiczne aspekty internetowych zakupów! Jako kupująca rozumiem Was doskonale. Opakowania po każdej przesyłce chowam w mieszkaniu po szafach, żeby je ponownie wykorzystać, ale już mi pomału brakuje miejsca, chciałabym przekazać je komuś kto je wykorzysta.
@mdrogeria dziękuję za Twój pomysł! Podesłałam go do InPostu oraz jako sugestię przy naszych automatach paczkowych 😊

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów