anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

łączenie z katalogiem - brak możliwości wystawiania aukcji za pomocą panelu sklepu

MOMAZU
#10 Popularyzator#

Niestety wtyczka do sklepu, która ułatwiała i przyspieszała wystawianie aukcji na allegro nie działa w związku z wymogiem łączenia produktów od razu z katalogiem allegro. Kolejne "ułatwienie"  dla sprzedawców. Czy ktoś też zauważył u siebie ten problem?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

czesci-mystkow
#8 Zapaleniec#

a

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Jak już pisałeś w pobocznym temacie, wszystkie wtyczki będą miały z tym problem, dopóki nie wprowadzą wewnętrznej wyszukiwarki produktów w swoich aplikacjach. Zakładam, że nie zajmie to długo, pewnie po tygodniu będą już wdrażać aktualizacje, przynajmniej w tych największych, jak BaseLinker.

Nie wiem jak to będzie wyglądać w innych, opartych na IAI, czy Presta, ale zapowiada się ciekawie.

"Ponoć" przy wystawianiu oferty wystarczy tylko podać zestaw parametrów głównych, identyfikujących produkt i połączenie powinno się stworzyć, ale to tylko w teorii, nie mogę znaleźć tego postu na ten temat. Wymagania różnych kategorii co do parametrów identyfikujących komplikują sprawę.

Na ten moment chyba jedynym rozwiązaniem jest czekanie na aktualizacje, bo Allegro nikomu w tej kwestii nie pomoże : /

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

nie rozumie dlaczego jest takie utrudnienie. skoro wystawiając aukcję przez wtyczkę podajesz kod ean produktu, to allegro na tej podstawie powinno sobie automatycznie przypisać produkt do swojego katalogu.

Ciekawe jak to będzie wyglądać, jak ilość dostępnych produktów na allegro zacznie drastycznie spadać, ponieważ sprzedawcy nie będą mieli czasu, żeby bawić się w ręczne wystawianie produktów za pośrednictwem strony allegro .  A jeżeli trzeba to robić ręcznie to już lepiej przenieść się na **piiip**, gdzie prowizje są na poziomie 2-3% a nie 13%.

Kolejna rzecz to nie wiem czy takie wtyczki powstaną tak szybko biorąc pod uwagę, że w katalogu allegro nie chodzi o przypisanie produktu do danego kodu ean (co jest najprostszym i najbardziej skutecznym mechanizmem na którym działają wszystkie firmy), ale do kategorii, którą przypisało allegro/ użytkownicy danemu produktowi. Kto będzie miał czas ( jeżeli wystawia np kilka tysięcy różnych produktów) żeby sprawdzać ręcznie gdzie dany produkt jest przypisany- bo taką tylko możliwość daje allegro - zgłaszania ręcznie błędów do ich katalogu ;/

 

 

oznacz moderatorów

jeansowo_pl
#7 Wielbiciel#

Jak połączyć towary na allegro przy pomocy programu isodell

oznacz moderatorów

MOMAZU
#10 Popularyzator#

jest chyba problem z wszystkimi wtyczkami do sklepów internetowych/systemów operacyjnych, które dawały możliwość wystawiania z poziomu panelu sklepu ( co przyspieszało pracę). I na razie nie ma chyba na to rozwiązania...takie "ułatwienie" allegro dla sprzedających.

oznacz moderatorów