anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Błędne nazwy produktów wystawianych za pomocą opcji Wystaw podobną

MAMY ROZWIĄZANIE!
radosneoczka
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

dodałem produkt (nr: 15041053956) jako nowy i niepowiązany z katalogiem. W nazwie produktu określony jest kolor. Po opublikowaniu produktu - korzystając z opcji Wystaw podobną - wystawiłem produkt o takich samych cechach ale o innym kolorze (np. nr: 15042519640). Nazwę koloru wpisałem w polu Tytuł i uzupełniłem pozostałem pola (w tym wypadku nowe zdjęcia oraz zmiana opisu). Nie wskazywałem żadnego powiazania z katalogiem produktów. 

Efekt jest taki, że na portalu jest obecnie bałagan w moich produktach, ponieważ w przypadku pierwszego produktu nr: 15041053956 - opis się zgadza to już w przypadku drugiego (i wszystkich wystawionych w ten sam sposób) mam tytuł z Katalogu produktów (z błędnym kolorem) oraz prawidłowy tytuł (widoczny po prawej stronie ekranu). W wynikach wyszukiwania mam np. opis koloru - niebieski ale widok zdjęcia jest z aukcji produktu z kolorem czerwonym w tytule. To raczej nie pomaga w dobrym odbiorze. 

Proszę o wsparcie aby wszystkie produkty kolorystyczne miały widoczne prawidłowe tytuły.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@radosneoczka Cześć. 🙂 Jeśli chcesz inne kolory, to musisz stworzyć produkty z innymi kolorami w katalogu. W tym momencie łączysz fioletową lonżę z produktem o nazwie "Lonża dla hobby horse - niebieska z cekinami" - to nie jest błąd po naszej stronie. Musisz po prostu dodać produkt "Lonża dla hobby horse - fioletowa" z nowym kodem EAN i wtedy z tym produktem połączyć ofertę. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
radosneoczka
#8 Zapaleniec#

Dziękuję za informację. Jednak nie rozumiem idei przycisku Wystaw podobną. 

Dodatkowo - wystawiłem taki przedmiot nr: 15044741154 - zupełnie nowy (bez żadnego koloru z nazwie), bez połączenia z katalogiem i sytuacja jest identyczna. Po kliknięciu w link - mam ponownie tytuł z kolorem i po prawej stronie bez koloru.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@radosneoczka Oferta na podstawie zbliżonych parametrów połączyła się w produktem. Musisz dodać nowe produkty i wtedy połączyć z nimi swoje oferty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
radosneoczka
#8 Zapaleniec#

Dokładnie tak zrobiłem i Allegro powiązało mi te produkt z katalogiem. Co trzeba zrobić aby tego uniknąć jeśli produkty różnią się tylko jedną zmienną (np. kolorem)? Tak jak już pisałem - dodanie nowego produktu nic nie daje. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@radosneoczka Czy dodajesz produkt z nowym kodem EAN? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
radosneoczka
#8 Zapaleniec#

Ten produkt nie wymaga kodu EAN

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@radosneoczka Musisz jakoś rozróżnić ten produkt. W parametrach masz:

Rodzaj: inny,
Długość: inna (2m) i jest to wartość niepoprawna (invalid).

Jeśli sprzedajesz różne produkty, różnego koloru, powinnaś je jakoś rozróżniać — np. za pomocą EANu lub kodu producenta. I jeśli podasz inny Kod producenta, to będziesz mogła założyć nowy produkt.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
radosneoczka
#8 Zapaleniec#

Czy mogę edytować istniejące produkty czy muszę zakładać je od nowa?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@radosneoczka Tak, tutaj: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/produkt/zglos-blad/755fafeb-becb-46ad-ad83-f7e929590351 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
radosneoczka
#8 Zapaleniec#

Dzięki. Nieco inną drogą ale w końcu zrobiłem porządek z ofertami.

oznacz moderatorów