anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości wystawiania książek z powodu usunięcia kategorii książek po angielsku

PMTW
#9 Pomysłodawca#

Cóż, kolejny problem z katalogiem produktów...


Tym razem w grę wchodzi kategoria książek po angielsku jaka została usunięta, ale z jakiegoś powodu książki z katalogu produktów nadal w niej tkwią.

Przed chwilą próbowałem wprowadzić do oferty dwa tytuły jakie są w katalogu, ale katalog nadal umieszcza je w kategorii książek po angielsku, która nie istnieje.

Osobiście wprowadziłem do katalogu ponad pół tysiąca tytułów WSZYSTKIE po angielsku. Aktualnie kilkaset produktów w mojej ofercie to książki, wszystkie połączone z katalogiem produktów, prawie wszystkie w kategorii "po angielsku" jaka przestała istnieć.

Ponowne próby wprowadzenia produktu z zapasów w miejsce sprzedanej książki jaka jest w katalogu, gdzie sam ją tam wprowadzałem, jest niemożliwe bo:

- nie można wprowadzić do oferty produktu jaki nie jest powiązany z katalogiem,

- książka jest w katalogu ale w kategorii jaka nie istnieje,

Taki, swoisty Paragraf 22 - mogę wystawić książkę z katalogu produktów, ale tylko w miejscu jakiego nie ma.

Czy w związku z tym mam oczekiwać, że tysiące tytułów będą wymagać ponownej weryfikacji w katalogu, ręcznego raportowania takich zmian albo innej, mozolnej, czasochłonnej metody?

Czy też w najbliższym czasie dojdzie do zmiany kategorii skatalogowanych, obcojęzycznych tytułów w sposób masowy i zautomatyzowany?
W grę mogą wchodzić dziesiątki tysięcy pozycji, więc chyba taki masowy import do innych kategorii, kategorii powiązanych tematycznie, jest niezbędny?

Pozdrawiam TM




oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PMTW produkty z kategorii "książki obcojęzyczne" zostaną w najbliższych dniach przeniesione do innych kategorii. Także nie martw się, produkty i oferty zostaną przeniesione i nie będzie to wymagało raportowania zmian, ani ich wprowadzania po Twojej stronie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

PMTW
#9 Pomysłodawca#

OK, w takim razie poczekam kilka dni.

Pozdrawiam TM

oznacz moderatorów

napirek
#8 Zapaleniec#

No świetnie, od rana próbuję wystawiać książki (mam ich w ofercie kilka tysięcy) i kolejne kilkaset do wystawienie i NIC NIE MOGĘ ZROBIĆ.

Jak jest książka podpięta pod ISBN to nawet zmieniając ręcznie kategorię na książki nieobcojęzyczne cofa mnie do kategorii obcojęzycznych i jest error.

Za kilka dni to będzie zrobione?  To może od tego trzeba było zacząć. Jak mam wystawiać książki w j. angielskim?

oznacz moderatorów

napirek
#8 Zapaleniec#

Halo @la_nika 

Ponawiam pytanie - jak wystawiać książki obcojęzyczne z numerem ISBN który jest już w bazie?

pozdrawiam

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@napirek wystaw swoje książki w kategorii dopasowanej do gatunku, ponieważ kupujący będą mogli wybrać język korzystając z filtra (uzupełnij parametry: język, gatunek, rodzaj). 
Jeśli nie możesz wybrać kategorii zgodnej z gatunkiem książki poproszę o przesłanie zrzutów ekranu, na którym będzie to widoczne.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

napirek
#8 Zapaleniec#

la_nika mnóstwo książek wciąż w bazie w kategorii obcojęzycznych, książki w sklepie wciąż nieprzeniesione do nowej kategorii.

1. Jak mam wystawić książkę z numerem ISBN 9780007136834 ???

Nie mam czasu na żadne zrzuty, proszę spróbować wystawić produkt z powyższym numerem.

2. Dlaczego sprzedanej książki nie mogę wznowić bo wciąż pojawia się w złej kategorii?

Jak zwykle wszystkie Wasze bzdurne pomysły uderzają w sprzedawców, a to oni płacą za to wszystko swoimi prowizjami. Jak coś zmieniacie, to się do tego przygotujcie najpierw.

Nie wspomnę że już kilka lat temu ktoś wpadł na ten "genialny" pomysł usunięcia tej kategorii, na szczęści znalazł się ktoś ogarnięty i ją przywrócił.

Ale widać potrzeba zmian wciąż najważniejsza.

oznacz moderatorów

napirek
#8 Zapaleniec#

la_nika

Książki z gatunku thriller i biografie nadal są w bazie w kategorii książek obcojęzycznych. Kiedy zostaną przeniesione? Nic nie można wystawiać w tych kategoriach, po wprowadzeniu numeru ISBN nadal przerzuca do starej kategorii. To już 3 dzień, bez przesady.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@napirek nie mogę wskazać Ci konkretnej daty, ponieważ przebudowa tej kategorii może trochę potrwać. Tak jak informowaliśmy w tej zapowiedzi zmiany są wprowadzane stopniowo.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

napirek
#8 Zapaleniec#

Czyli klasyka gatunku - co nas obchodzi, że sprzedawca ma problem. A może jak nie potraficie robić zmian bezboleśnie to ich nie róbcie?

Nie znalazłem w zapowiedzi informacji o tym że nie będzie można wystawiać części książek obcojęzycznych w terminie "może trochę potrwać".

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@napirek podaj mi proszę przykłady ofert, których nie możesz wystawić, a skonsultuję z zespołem jakie rozwiązanie w tej sytuacji możemy Ci zaproponować. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@napirek nasz zespół pracuje już nad naprawą tej sytuacji i wystawianie ofert w tej kateogri powinno być ponownie dostępne jeszcze dziś w godzinach popołudniowych. Gdyby do jutra sytuacja się nie zmieniła, napisz proszę tutaj ponownie. Będę dalej działać w tej kwestii. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

napirek
#8 Zapaleniec#

Cóż za niespodzianka, nic oczywiście nie zostało zrobione i nadal nie można wystawiać w tych kategoriach. Już 4 dzień, no żenada po prostu.

Przykładowa oferta? Proszę bardzo - 9780099576877.  Czekam na jakiś sensowny pomysł, bo takich książek mam kilkaset.

oznacz moderatorów

uKowala
#8 Zapaleniec#

To jest skandal. 4 dzień i wciąż nie można wystawiać książek w języku angielskim, bo wy zlikwidowaliście kategorię Książki Obcojęzyczne. A gdy wpiszesz kod ISBN to automatycznie przekierowuje do książki obcojęzyczne, pomimo, że tej kategorii już nie ma. Absurd. A my stoimy z pracą i tylko liczymy straty. Kiedy w końcu przeniesiecie produkty do innej kategorii? Kiedy konkretnie? Bo jak sądzę prowizję wciąż będziecie pobierać kolosalną, a zadośćuczynienia za te wasze błędy i że nie możemy wystawiać książek żadnego rzecz jasna nie otrzymamy.
Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

napirek
#8 Zapaleniec#

_HolaOla_

Proszę bardzo - 9780099576877  Czekam na informację jak wystawić książkę z tym numerem.

Czy mam jeszcze podać kilkaset innych numerów ISBN?  Bardzo chętnie, nie mam co robić.

To jest żenada, robicie jakąś g. zmianę i jesteście do tego KOMPLETNIE nieprzygotowani. Może ktoś to cofnie tak jak miało to miejsce kilka lat temu - ta zmiana jest kompletnie bez sensu.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@napirek Nie, oferta numer 12869090669 z kodem EAN 9780099576877 mi wystarczy. Sprawdziliśmy ją dokładnie i nie była dotknięta akcją przenoszenia, więc przyczyna problemów jest inna, ale abyśmy mogli ją ustalić, będę wdzięczna za więcej szczegółów. Co dokładnie się dzieje, kiedy próbujesz ją wystawić? Czy na ekranie pojawią się jakieś komunikaty? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

g_rajnert
#12 Orędownik#

@la_nika 

Znalazłem zapowiedź tej zmiany (opublikowane 19.04).

Zmiana ... tak sobie...

Ale mam prośbę/zastrzeżenie aby serwis informował mailem o takich zmianach....

 

oznacz moderatorów