anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak produktu w katalogu

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

Produkt Loctite 4850 5g. Mimo wyszukiwania na różne sposoby nie mogę odnaleźć produktu w katalogu Allegro (podczas wystawiania z formularza). Jedyne co pokazuje wyszukiwarka to Loctite 4850 20g. Przy próbach wystawienia ze stworzeniem produktu - proces początkowo zakończony sukcesem, lecz po chwili produkt zostaje automatycznie odłączony od katalogu. Przy ponownych próbach połączenia (mimo informacji o ich pozytywnym zakończeniu), produkt zostaje ponownie automatycznie odłączony od katalogu. Walczymy z tym już od kilku dni.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

LEW433
#21 Demiurg#

Po wystawieniu lub edycji oferty i utworzeniu nowego produktu sprawdzana jest poprawność dodanych kodów EAN w katalogu produktów GS1. Wskazane kody EAN nie są zarejestrowane w GS1, zatem produkty po weryfikacji są usuwane. 
Aby utworzyć nowy produkt w katalogu Allegro musisz podać prawidłowe EANy zarejestrowane w GS1. 

oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

Ale ja nie chcę tworzyć nowego produktu lecz odnaleźć już istniejący i wystawić produkt korzystając z zapisanego produktu w katalogu Allegro. Wiem, że taki produkt występuje w katalogu, bo pojawia się jako opcja wyboru produktu z  przy np. wyszukiwaniu. Przy wystawianiu przez formularz i szukaniu produktu Loctite 4850 5g na różne sposoby - wyszukiwarka w formularzu wystawiania pokazuje tylko Loctite 4850 20g.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok czy wystawiając ofertę uzupełniasz parametry identyfikujące, czyli: "Producent", "Typ", "Pojemność opakowania"? 
Czy możesz przesłać zrzut ekranu na którym widoczny jest numer oferty, uzupełnione parametry oraz informacja o odłączeniu oferty od katalogu? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

allegro_wtf_4850_a.pngallegro_wtf_4850_b.pngallegro_wtf_4850_c.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok produkt w Katalogu ma jako producenta: Loctite, a Ty wpisujesz Henkel, a ponieważ to parametr identyfikujący, to nie łączy oferty z produktem w katalogu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

Taka sama sytuacja występuje po wpisaniu w parametrach Loctite. Nie ma żadnej różnicy czy wpisze Loctite czy Henkel.

oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

Dodatkowo na początku łączy ofertę z  katalogiem, gratulując mi właściwego połączenia, aby za chwilę odłączyć ofertę ponownie.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok abym mogła to zgłosić potrzebuję wersję oferty, w której wpisany jest odpowiedni producent, obecnie w ofercie nr 14686065020 jest tam Henkel, więc Dział techniczny wskaże błędnego producenta i to będzie widoczne w systemie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

allegro_wtf_4850_a.pngallegro_wtf_4850_b.pngallegro_wtf_4850_c.png

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok ok, dziękuję! Konsultuję to i dam znać, gdy otrzymam odpowiedź! 
Spróbuj proszę jeszcze usunąć numer EAN podczas wystawiania oferty czy wtedy formularz przepuszcza Cię dalej? 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok otrzymałam potwierdzenie, że chodzi o kod EAN, więc połącz proszę ofertę z katalogiem bez podawania tego parametru. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

allegro_wtf_4850_d.png

Niestety, ale połączenie z katalogiem bez kodu EAN nie jest możliwe.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok a czy ten kod EAN jest na opakowaniu? Jeśli tak, to podeślij  proszę zdjęcie. 
Podany przez Ciebie EAN nie istnieje w bazie GS1 i nasz automat od razu usuwa taki produkt z bazy po połączeniu z ofertą.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

4850_opak_01.jpg4850_opak_2.jpg

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok oki, informacyjnie: wyjaśniamy to z GS1, ponieważ to brak tego kodu w ich bazie powoduje problemy, dam znać, gdy tylko otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok otrzymałam odpowiedź, że ten numer to nie jest numer GTIN, w takiej sytuacji powinieneś zwrócić się do producenta lub dystrybutora i uzyskać poprawne numery. Dopiero wtedy utworzenie produktu będzie możliwe. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

MCC_Sanok
#9 Pomysłodawca#

Czyli rozumiem, że wg Was sam sobie wymyśliłem numer i wydrukowałem opakowanie. Tak mam to rozumieć? 

Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem firmy Henkel i wszystkie produkty posiadamy z oficjalnej dystrybucji. Czyli co, mam się zwrócić do producenta (Henkel) i poprosić o zmianę numeru EAN, bo polskie Allegro ma z tym problem? Proszę, bądźmy poważni. Wymagacie od nas - sprzedających wiele, ale jak już jest problem to umywacie rączki.  Poza tym ja nie chcę tworzyć produktu lecz chciałbym podpiąć go pod istniejący. A uczynić tego nie mogę, ponieważ nie mogę odnaleźć w katalogu produktów Loctite 4850 5g (jest tylko 20g). Jakieś pomysły? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@MCC_Sanok przykro mi, że nie mogę pomóc, ale tak, w tej sytuacji powinieneś zwrócić się do producenta, aby nadał numer GETIN.  Bez poprawnego kodu EAN nie połączysz oferty z katalogiem. Istniejący produkt został najprawdopodobniej utworzony, zanim w tej kategorii zaczęliśmy wymagać kodów EAN, aby wystawić ofertę z tym produktem konieczne jest podanie prawidłowego kodu EAN. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów