anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Inne informacje w karcie produktu a inne w opisie

grzmilord
#7 Wielbiciel#

Hej, 

czy może mi ktoś wytłumaczyć jak działa ta cała karta produktu? Kupiłem przedmioty od sprzedającego kierując się informacjami w aukcji, gdzie w 5 miejscach było napisane coś innego niż w opisie. Niestety zorientowałem się o tym dopiero po odebraniu paczki - tak moja wina, powinienem lepiej zapoznac się z opisem, ale jako ze był niejasny wystawiłem niska ocenę sprzedającemu. Teraz dostaje maile i prośby o zmianę oceny, gdyż podobno nie można tego zmienić w karcie produktu, czy rzeczywiście tak jest? 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@grzmilord tak, katalog produktów zawiera więcej błędów niż prawidłowych danych ale według allegro odpowiedzialni są za to sprzedawcy 🤣 
Ogólnie należy się przyzwyczaić, że dostaje się coś zupełnie innego niż się zamawia. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może sprzedajacy zmienić, ma takie coś jak zgłoś blednę połączenie, Ty wystawiasz ocenę zgodną z przebiegiem transakcji i to ważne, jeżeli tak jest to niczego nie musisz zmieniać. Ja bym odesłał taki przedmiot albo reklamował, tak za opis oferty odpowiada sprzedajacy.

oznacz moderatorów

grzmilord
#7 Wielbiciel#

Ok, a co mogę zrobić z faktem ze zwróciłem sprzedającemu na to uwagę, wystawiłem niska ocenę za zgodność z opisem, po czym sprzedający prosił o zmiane, na co się nie zgodziłem, bo nie mam zamiaru zakłamywać rzeczywistości a później mnie pomówił w komentarzu?

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Nie wiem, co oznacza "...  mnie pomówił w komentarzu" ale nic z tym nie możesz zrobić. Przepraszam od jakiegoś czasu masz możliwość zmiany swojego opisu w komentarzu.

Sprzedający już nic nie może z tym zrobić. Allegro mu zmniejszy ocenę jakości sprzedaży zgodnie z regulaminem. Niezależnie czy to była jego wina czy tylko nieuwaga.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@grzmilord Katalog produktów to taki ,potworek’ stworzony przez allegro do którego używania zmuszeni są sprzedający. Zawiera on ogromną ilość błędów. 
Najlepsze jest to, że w wielu przypadkach takich jak Twój poszkodowanym jest zarówno sprzedający jak i kupujący. Kupujący bo dostał coś innego niż wydawało mu się, że zamawia a sprzedający bo dostaje negatywa którego będzie mógł podziwiać okrągły rok a dla Allegro w statystykach jakości dla sprzedających nawet ocena 4/5 jest nieakceptowalna. Trochę chore co?

Jeszcze lepsze jest to, że były tu wątki w których sprzedający pisze z prośbą o poradę w sytuacji analogicznej jak ta którą opisujesz i pisze, że Allegro twierdzi, że wina leży po jego stronie i to on ma się dogadać z kupującym i sobie sprawę wyjaśnić.  

Ale gdy pojawił się wątek kupującego którego w błąd wprowadziła aukcja w Oficjalnym Sklepie Allegro to stanowisko Allegro było takie, że to oczywisty błąd i towaru oczywiście nie wyślą. 

 

Fajnie co? Przemyślenia i wnioski zostawiam Tobie. 

oznacz moderatorów

grzmilord
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź, już rozumiem jak działa ten mechanizm i rzeczywiście nie jest korzystny dla żadnej ze stron, jednak decydując się na prowadzenie biznesu na jakiejkolwiek platformie która należy do kogoś innego, pewne ryzyka należy akceptować. Czyli sprzedający po prostu mógł to rozegrać inaczej. Temat do zamknięcia. 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Sprzedawca może zgłosić zmianę parametrów produktu, z którym połączył swoją ofertę. Ale inny sprzedawca może zgłosić swoje zmiany, inne niż zostały wcześnie zaakceptowane. Arbitrem jest pracownik Allegro, który zatwierdza zmiany. 
Sprzedawcy mają informację o zaakceptowaniu zgłoszonych przez siebie zmian. O zmianach dokonanych w wyniku zgłoszeń innych sprzedawców mogą się dowiedzieć jedynie przeglądając listę swoich ofert. Jeżeli mają ich dużo to mogą nie zauważyć.
Nie twierdzę, że nie ma sprzedawców, którzy nie dbają o zgodność swoich ofert z parametrami produktów do których je podpinają. Ale są to z reguły sprzedawcy wystawiający tysiące ofert i nie są w stanie tego weryfikować. 
Niestety trzeba uważnie czytać oferty. Nazwy produktów są tworzone automatycznie z nazwy kategorii wartości parametrów, a te ostatnie są zmieniane bez odłączania ofert.

oznacz moderatorów