anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN w Modzie

brand2buy
#9 Pomysłodawca#

Prosze o pomoc tutaj bo konsultanci nie daja rady.

Prosze o podanie aktualnej listy z kategoriami lub z markami przy krórych kod EAN jest obowiązkowy?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

brand2buy
#9 Pomysłodawca#

Rany boskie. @la_nika 

I znów.

Od początku:

Speedo ma wymagany EAN w kategorii

https://allegro.pl/kategoria/nakrycia-glowy-patrolowki-78716

a także we wszystkich kategoriach z wymaganym EANem bez wyszczególnienia marki wiec np także kostium jednoczęściowy Speedo musi miec EAN bo inczej czego ma dotyczyć ta lista:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/jak-dodac-nowy-produkt-do-katalogu-MRBRxgYWwsV ?

 

W pliku wymaganych parametrów z 20 marca NIE MA EANów dla kostiumów jedno i dwuczesciowych. Nie ma nawet zadnej kategorii z mody,

 

Aukcje wystawiłem na 3 dni Z OPCJĄ AUTOMATYCZNEGO WZNAWIANIA i aukcja się nie wznowiła.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@brand2buy zapytałeś dlaczego na formularzu wystawiania wciąż przy EAN pojawia się "opcjonalnie", odpowiedź jest taka, że jest to zależne od marki:

la_nika_0-1679681454374.png

Ja tych informacji nie wyciągam z rękawa, tylko skonsultowałam temat z zespołem, który zajmuje się katalogiem produktów. Natomiast sprawa wymaga jeszcze doprecyzowania, ponieważ wszystko wskazuje na to, że Twoja oferta nie została wznowiona, ponieważ nie było w niej podanego EANu, a ten jest oznaczony jako obowiązkowy jeśli stan to nowy, natomiast dla tej marki ("Bonprix") na formularzu wciąż pojawia się informacja "opcjonalny" przy tym parametrze. 
Więc poproszę Cię jeszcze o cierpliwość, będę to wyjaśniać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@la_nika - niektórym nie przetłumaczysz. Jak zazwyczaj marudzę na warunki dla sprzedawców, tak teraz pomarudzę na sprzedawcę. 

Niektórzy powinni wychodzić ze sprzedażą z bazaru - dla dobra ogółu.

Dziękuje za wypowiedź 🤣🤣🤣

 

oznacz moderatorów

brand2buy
#9 Pomysłodawca#

@biosorcerer Czy cos chce Pan pomoc czy typowo po Polsku sie przywala i ani pomaga ani nic?

 

Zna Pan przyczyne?

Cos konkretnego ma Pan do powiedzenie czy tylko naturalna zlosliwosc ktora nic nie wnosi?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@brand2buy Wracam do Ciebie z informacjami w imieniu Moniki. 24 stycznia dla tej kategorii włączyliśmy  obowiązek wprowadzenia kodu EAN dla marek z listy.

Po tym terminie rzeczywiście wystąpiły problemy i parametr EAN był wymagany we wszystkich ofertach w tej kategorii, bez względu na markę i stan. Trwało to około 3 dni, następnie przekonfigurowaliśmy tę kategorię w taki sposób, że obecnie ponownie działa reguła: "jeśli stan 'nowy' i marka z listy to wymagaj EAN". Plik z markami znajduje się w komunikacji.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

brand2buy
#9 Pomysłodawca#

@ko_alka 

 

Dziękuje za jak widze wreszczie kompletną odpowieedz.

2 uwagi

Po pierwsze dlaczego zakończyliście mi aukcje i konsultant mi wmawia że zakończone zostały przez API ,a Pani Monika że przez brak EAN-u i dlaczego nie trafiły do zakładki "uzupełnij parametr"

 

Po drugie dlaczego nie informowaliście o tej zmianie i dodaniu nowej kategorii?

 

I po trzecie wreszcie rozumiem,że teraz powinna powstać nowa lista obowiązkowych EANów dla danej kategorii i WSZYSTKICH marek z listy?

Bo do tej pory były 2 listy:

1.Obowiązek EANów dla KONKRETNEJ marki przy KONKRETNEJ kategorii (nie dla wszystkich marek)

2.Lista obowiązkowych EANów w kategoriach dla wszystkich marek nie tylko modowych dla parametru Nowy .

Teraz rozumiem powinna powstać 3 lista :dana kategoria i WSZYSTKIE marki z listy nr 1?

Czy tu sie zgadzamy?

oznacz moderatorów

brand2buy
#9 Pomysłodawca#

@la_nika 

 

No wiec juz blizej prawdy

 

Wiec nie tylko dla Speedo ale dla kazdej marki w tej kategorii dla parametru Nowy trzeba podac EAN i w zwiazku z tym 2 dni temu mialem wylaczone 400 aukcji.Prosze to skonsuktowac z zespolem

Teraz z kolei znow jest Opcjonalnie.

 

Aukcja jesli sie wylaczyla to powinna byc dostepna w zakladce Uzupelnij parametr .

Tam uzupelnilem wszystkie aukcje a jednak ta i inne sie nie wznowily.

 

Nie wskazala Pani takze gdzie informowaliscie o dodaniu nowych kategorii.

oznacz moderatorów