anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połącz z produktem - jakaś aberracja umysłowa?

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Chcąc mieć 100% połączonych ofert z produktem działam. Wchodzę w ofertę, edycja. Mam ofertę we właściwej kategorii, wszystko w opisie ok, parametry wypełnione ale nie mam "produktu". No to łączę -> "wybierz produkt z katalogu". Podaję EAN (bo mam) i szukam. "Brak produktów w ofercie", "Nie mamy takiego produktu w kategorii ...." - no to co mam wybrać jak nie ma co wybrać? No to wybieram ponownie "kontynuuj bez produktu".

Znów jestem w edycji oferty. Na końcu strony oferty widnieje  napis

"Dodanie produktu

przy wystawianiu oferty stwórz jednocześnie produkt"

No to teraz "zapisz" a Allegro dalej swoje:

"

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Nie udało się automatycznie połączyć z produktem, ponieważ upłynął czas na zmianę kategorii.

Dzięki połączeniu produktu z Twoją ofertą zwiększysz szansę na znalezienie jej przez klientów. W przyszłości wszystkie oferty będą musiały być połączone z produktami."

To jaką kategorią mam wybrać - "gumowe wacki" choć nie pasuje ona do oferty?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

Mac20ek00
#13 Ambasador#

No i takie właśnie będą kwiatki.

Ja dziś chciałem kupić maszynkę do mięsa, ale ...

Wchodzę w aukcję, oki. Lecę dalej, szukam najtańszej oferty, oki mam. Wchodzę w nią i moim pięknym oczom co się ukazało ? Foty w kolejności moich działań.smspp.jpgsmapp2.jpgsmapp3.jpg

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@atechnik_sklep Zawsze trzeba sprawdzić czy EAN jaki chcesz przypisać do nowego produktu w katalogu nie jest już w katalogu. Możesz to zrobić tylko przeszukując wszystkie oferty Allegro. Problem jest w tym że nie widzisz w opisie i parametrach oferty numeru EAN. Ale jak wyszukuje tą ofertę po podaniu tylko EAN to znaczy, że ma taki przypisany w produkcie.
Jak masz już tą ofertę, to możesz zobaczyć w jakiej kategorii ktoś wystawił coś z tym numerem EAN. Możesz stworzyć nową ofertę w tej kategorii i połączyć z produktem, który ma twój EAN. Potem możesz zgłosić dowolne zmiany w opisie produktu, tak aby był zgodny z twoją ofertą.

Proste? Pamiętaj jednak, że to samo może zrobić ktoś inny dostosowując opis produktu do swojej oferty.
Tak to działa. Przynajmniej na razie.

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

@atechnik_sklep a możesz podać ten EAN? Chciałabym sprawdzić dlaczego wyszukiwarka nie zwróciła tego produktu skoro system go gdzieś znajduje. Podejrzewam, że kategorii z twojej oferty nie ma w jednym zbiorze z kategorią produktu i dlatego dostajesz komunikat o tym, że skończył się czas na zmianę. Jak znajdę ten produkt będę wiedziała, czy rzeczywiście tak jest i wtedy możemy spróbować połączyć te dwie kategorie w zbiór lub zmienić kategorię twojej oferty na tę z produktu.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

A coś w temacie tej maszynki ?

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Tak na podstawie screena, bez numerów ofert widzę, że mamy błędne podpięcie. 

Czy zgłosiłeś to może na stronie produktu?

Zrzut ekranu 2022-08-2 o 00.06.44.png

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Nie zgłaszałem. W szukajce też jest błąd i pokazuje tą dziwną maszynkę jako Smapp. Poszukajcie sami co to za i czyja oferta 😉

smapp4.jpg

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Zrobione 🙂 Lista wyników wyszukiwania odświeży się za jakiś czas.

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

I fajnie 🙂 Zmieni się też połączenie produktów ?

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Tak, odpięłam tę ofertę od tego produktu, więc nie ma jej już na liście wszystkich podpiętych

 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Mogę podać EAN, jakiś kontakt?

oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Nie ma tu prywatnych wiadomości - chyba? Spróbuję to załatwić z administratorkami.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep nie mamy możliwości wysyłania prywatnych wiadomości na forum, ale możesz przesłać kod EAN na adres spolecznosc@allegro.pl Gdy tylko go otrzymam, przekażę go @k_owczarek1 😊

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep dziękuję za wiadomość! Podany kod EAN przekazałam dalej 👍

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

k_owczarek1
Ekspert Allegro

Hej @atechnik_sklep zmieniliśmy kategorię produktu o tym EAN.  Teraz powinieneś móc skatalogować do niego swoją ofertę. Spróbuj proszę i daj znać, czy się udało. 

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Tak, udało się.

Wysłałem jeszcze trzy podobne EAN-y.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@atechnik_sklep wracam z informacją na temat tych trzech dosłanych EANów. 
Dla pierwszego z nich produkt został przeniesiony, natomiast dla pozostałych dwóch nie mamy utworzonych produktów w Katalogu, więc spróbuj proszę je utworzyć wystawiając ofertę/produkt.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

jakieś dwadzieścia lat pracy przed wami i może to uporządkujecie...

oznacz moderatorów

OskaritoSSS
#9 Pomysłodawca#

Śmiać mi się chcę już z **piiip**yzmu tego allegro i ich produktów , bzdura i jeden wielki bałagan. Rozsypie się to wszystko bo tym razem utrudnili życie równiez kupującym bo ich narazili na błędne produkty i brednie w opisach

oznacz moderatorów

fasolka695
#7 Wielbiciel#

dokładnie zgadzam się z tym, zastanawiam się nad przejściem na inny serwis, gdzie nie ma takich problemów, bo to co się tu dzieje od jakiegoś czasu to jest katorga dla sprzedających, było wszystko w miarę ok gdzie wystawiało się kilkadziesiąt ofert dziennie a teraz siedzi się pół godziny nad jedną.... a i tak zazwyczaj wyskoczy błąd, że coś jest nie tak...

oznacz moderatorów