anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wysyłka z Chin - Czy muszę dopłacić przy odbiorze towaru o wartości 4000 zł

Client:101782353
#7 Wielbiciel#

Wysyłka z Chin - czy trzeba dopłacić dodatkowe podatki przy odbiorze towaru o wartości 4000 zł. Na Allegro podana jest cena 4000 zł. Zapłaciłem te pieniądze. Sprzedawca wysłał mi towar z Chin. Czy muszę śledzić skąd będzie pochodzić przesyłka, czy też cena na Allegro zawiera wszystkie płatności i 4000zł to cena ostateczna, niezależnie od kraju towaru?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

od 4000 to Cię zdrowo policzą na cle

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

Wysokość cła może zmieniać się w zależności od rodzaju zamawianego towaru. Dla Chin wartość cła waha się w granicach do 50 proc. ceny wyjściowej produktu.

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

plus jeszcze Vat

oznacz moderatorów

Client:101782353
#7 Wielbiciel#

To tylko katastrofa! Dlaczego na całej stronie produktu nie ma żadnych informacji na ten temat ((((((

oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#

dlatego bo REGULAMIN ALLEGRO tego nie wymaga

oznacz moderatorów

Client:101782353
#7 Wielbiciel#

Magiczne regulaminy! )))
W każdym razie dziękuję za odpowiedzi. Anulowałem to zamówienie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:101782353 masz w zakładce dostawa !!!!

Opłaty importowe

Zakup przedmiotów wysyłanych z zagranicy może wiązać się z koniecznością zapłaty podatku VAT oraz cła. Zapoznaj się z warunkami dostawy oraz obowiązującymi regulacjami w tym zakresie.

Dowiedz się więcej.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

katarzynab1712
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:101782353  Tak,  obowiązuje  cię opłata cła, oraz podatku VAT  prawdopodobnie 23% wartości towaru.   Prawdopodobnie dostaniesz stosowne wezwanie z Urzędu Celnego.

Przy okazji pamiętaj że  normalny u nas w kraju zwrot przedmiotu w przypadku Chin jest mocno utrudniony, kosztowny i wcale nie gwarantuje zwrotu pieniędzy.

 Mimo tych ostrzeżeń jednak gratuluję, jeżeli to wszystko opanujesz to staniesz się poważnym importerem.  Jeszcze tylko chińskiej pisowni się naucz  i działaj !!!

Ps. śledzić przesyłkę możesz, ale niewiele się z tego śledzenia dowiesz. To całkiem nie tak działa jak nasz InPost.

oznacz moderatorów

Client:101782353
#7 Wielbiciel#

Anulowałem to zamówienie, minęło 13 godzin od złożenia zamówienia. I mam nadzieję, że pieniądze mi wrócą i nie będę dalej nosić różowych okularów spokoju zakupów 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Client:101782353  Jeżeli udało się anulować to teraz uważnie obserwuj, bo Chińczyk  może jednak usiłować wysłać.  Gdyby pojawiły się jakieś problemy czy wątpliwości to klikaj "Zgłoś problem z zakupem" opisz problem i domagaj się zwrotu pieniędzy.

Standartowy czas na zwrot pieniedzy to do 14 dni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:101782353 Anulowałeś zamówienie czy kliknąłeś zwrot? jeżeli anulowałeś to nawet jakby wysłał nie musisz go odbierać.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Będzie musiał zapłacić cło (od 0 do nawet kilkuset procent), oraz VAT (od wartości celnej powiększonej o cło). Do tego opłata za pośrednictwo celne dla jakiejś agencji celnej (jak wysyłka była pocztą).

A i jeszcze dużo zależy od rodzaju przesyłki. Np. Paczkomaty InPost czy Kurier Pocztex, to usługi krajowe (przesyłka musi być nadana w kraju) i tutaj, to sprzedawca zajmuje się transportem do Polski i opłatami celnymi.

oznacz moderatorów