anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zdjęcia z katalogu produktów

powerr
#10 Popularyzator#

Czy z regulaminu allegro wynika, że sprzedający może użyć zdjęć z katalogu allegro na stronie swojego sklepu internetowego ? 

Zauważyłem, że pewien sprzedający oprócz serwisu allegro, używa moich zdjęć w ofertach na swoim sklepie internetowym 🙂  Po kontakcie z nim, stwierdził że allegro mu na to pozwala. 

Jakie jest stanowisko allegro, co do takiego wykorzystania zdjęć z katalogu ? 

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

powerr
#10 Popularyzator#

Nie zazdroszczę ci, że z prostego problemu  opisanego w dwóch zdaniach, potrafisz zrobić esej, wplatając w to swoje historie i przeżycia, co prawda ktoś już zwrócił ci uwagę, że nie musisz opowiadać w każdym wpisie, jaki to jesteś najlepszy i najmądrzejszy ... bo nie ma to żadnego znaczenia ... ale jak widać ty i tak wiesz najlepiej 🙂 

i również zgadzam się, ustaliliśmy, że wszystko inne poza meritum problemu jest dla ciebie najważniejsze. Pochwal się jeszcze, że codziennie rano powtarzasz sobie cały regulamin allegro, bo jesteś najlepszym i najwspanialszym mędrcem internetowym.

A teraz idź i nauczaj każdego na tym forum, że wszystko jest w regulaminie, trzeba się go tylko nauczyć całego na pamięć. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Jem zupę. Ale nie przejmuj się, pisz dalej.

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

ja jem pierogi, ale tez nie przejmuj się, pisz dalej.  Pisz o tym jaki jesteś wspaniały i najmądrzejszy, a twoja mądrość bierze się z regulaminu allegro. Lubię o tym czytać, to takie ekscytujące. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Ależ dziękuję. Miło mi.

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

proszę bardzo, ale do sedna, napisz jeszcze coś o sobie... jaki jesteś wspaniały i najlepszy. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

tobie wychodzi to lepiej, nie będę zabierał ci tej przyjemności

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

ale to ty jesteś najlepszy i najmądrzejszy, teraz nie bądź już taki skromny. Z problemu na 2 zdania zrobiłeś prawdziwą trylogię swojej wspaniałości... nikt cie nie przebije. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

haha fajnie 😎 dzięki stary (albo młody). Ale ty chyba nie zarywasz do mnie? bo wiesz ja nie gram do tej samej bramki... 😱

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

Ja nie wiem w co ty grasz i w co się z kim bawisz, ale możesz opowiadać. To, że jesteś ambasadorem januszy biznesu to już wiem. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

No i skończyło się słodzenie. Szkoda. Idę na % ale jak napiszesz jeszcze coś fajnego o mnie to wrócę i poczytam. Wiem że to lubisz 😏

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

Też czekam i obserwuję, jak bronisz januszy biznesu na tym forum. Prawdziwy ambasador z ciebie 🙂 tylko, żebyś regulaminu allegro nie zapomniał, powtórz sobie go z rana. 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

oj... mam osobistego stalkera! yeey 😁

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

oj.... co jeszcze tam masz ? no pochwal się xDDDD cały świat interesuje jaki jesteś najmądrzejszy i najwspanialszy XDDDD

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

haha tak wszystko dzięki tobie 😁

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

no tak, założyłem temat na allegro gadane, a stwierdziłeś, że w moim temacie będziesz obwieszczał światu  jaki jesteś cudownym i wspaniałym mędrcem internetowym. xDDD

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

Jesteś ekspertem regulaminu allegro, odpowiedz mi zatem na proste pytanie.

Wystawiając aukcje na allegro używając katalogu produktów (nie będąc autorem zdjęć - nie tworzę produktu) , po wystawieniu aukcji na allegro, czy mogę zapisać zdjęcia a następnie użyć ich w swoim sklepie internetowym ? 

Jest coś napisane o tym w regulaminie allegro czy nie ? 

W takim przypadku są 3 strony - autor zdjęć - Allegro - osoba korzystająca z zdjęć. 

Każda wymieniona storna ma inne prawa i dotyczą jej inne punkty regulaminu. 

To, ze autor zdjęć przekazuje prawa do zdjęć serwisowi allegro, a allegro automatycznie udziela zgody na korzystanie z tych zdjęć innym sprzedawcom na allegro, nie oznacza, że ta ostatnio storna nabywa wszystkich praw do zdjęć ! albo takich samych praw jakie otrzymało allegro od autora. 

Masz napisane w regulaminie, że allegro może udostępniać zdjęcia komu chce ! ale nie oznacza to, że tak robi z automatu i przekazuje wszelkie  prawa każdemu innemu automatycznie. 

Po to zadaję pytania odnośnie regulaminu, żeby stwierdzić i wywnioskować, to czego nie ma jednoznacznie zawartego w owym regulaminie. 

 

 

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

Nie odpowiem ci bo jesteś nieuprzejmy i obrażasz rozmówców (mnie), i znów byś to zrobił jeśli odpowiedź by ci się nie spodobała. Nie mam żadnego obowiązku kontynuowania wątku.

Dorośnij.

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

nie odpowiesz mi, bo trudno się mądrzyć w tak niekomfortowo zadanym pytaniu, trudno by ci się udowadniało, że jesteś najlepszy i najmądrzejszy, we wszystkim. 

Najważniejsze, że ustaliliśmy że można kraść zdjęcia. 

oznacz moderatorów

powerr
#10 Popularyzator#

"chodzi mi o dopytywanie się co allegro ma w regulaminie na temat użytkowania zdjęć."

oczywiście, że trzeba się dopytywać, co w tym dziwnego ?  skoro sami pracownicy allegro udzielają różnych odpowiedzi na to samo pytanie.

"Po pierwsze, powinieneś znać regulamin serwisu którego używasz w celach zarobkowych a nie dopytywać się osób które jak widać potrafią dać rozbieżne odpowiedzi."

Po pierwsze, nie wiesz w jakim celu się o coś dopytuję, nie wiesz czy znam cały regulamin na pamięć, czy może próbuję ustalić jaka jest prawidłowa interpretacja zapisów regulaminu. 

Więc, w jakim celu się wymądrzasz i pouczasz innych ? 

"Po drugie chociażby mieli nie wiadomo jakie zapisy w regulaminie nie są odpowiedzialni za działania trzeciej strony, w ramach serwisu może coś zdziałają, poza nim - nie. Jeśli w regulaminie allegro jest zapis (nie wiem, nie chce mi się szukać) że przekazujesz swoje prawa autorskie serwisowi w trakcie wgrywania zdjęć to możesz jedynie machnąć ręką."

Po drugie, przekazuję "swoje prawa " serwisowi allegro a nie osobie trzeciej. Osoba trzecia jest partnerem handlowym serwisu allegro, więc mają oni wpływa na to czy współpracują z swoim partnerem, który wykorzystuje zasoby allegro do osiągania korzyści finansowych poza serwisem allegro (omijanie prowizji) czy też nie. 

"Po trzecie wprowadzenie znaków wodnych wprowadzi całą rzekę innych januszy którzy zamiast po tylko znakować zdjęcia zaczną na nich umieszczać informacje reklamowe i inne bzdety albo będą kraść innym zdjęcia a w miejsce znaków wodnych dadzą swoje i skończy się zabawa."

Po trzecie, allegro przecież znakuje zdjęcia siatką lekko widocznych linii. i tak, dodatkowe utrudnienie sprawi sprawi że pojawi się rzeka nowych januszy, których teraz nie ma  bo jest łatwiej ... ale jak będzie trudniej to będzie cała rzeka ! no logiczne ...:)

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-oferty-przez-formularz/jak-allegro-zabezpiecz...

 

 

oznacz moderatorów