anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Licytacja a zły opis towaru

kozlo4
#7 Wielbiciel#

Zalicytowałem radiotelefon na allegro lokalnie jak się okazało w opisie brakuje podstawowej informacji na jakie jest on pasmo (występuje w dwóch wersjach).

  • Chcę wycofać ofertę w trwającej aukcji jednak sprzedający nie może tego zrobić. 
  • Oferta może wprowadzać w błąd poprzez podstawowe braki w opisie.

Jakie jest rozwiązanie tego problemu?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@kozlo4 Nic nie musisz robić. Nawet gdy wygrasz licytację nie masz obowiązku zapłaty. Zgodnie z regulaminem Lokalnie nieopłacona transakcja po 5 dniach jest uznana za niebyłą, a umowa kupna rozwiązywana. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oferta nie może wprowadzać w błąd, ale na AL nie musisz płacić nawet jak wygrasz. Dobrze byłoby zwrócić sprzedającemu uwagę na ten błąd w opisie.

oznacz moderatorów

kozlo4
#7 Wielbiciel#

Zwróciłem uwagę sprzedającemu jednak on nie ma technicznej możliwości wycofania mojej oferty.

Myślę że warto byłoby dodać taką możliwość w uzasadnionych przypadkach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że nie ma możliwości wycofania twojej oferty z licytacji, mówię o opisie towaru( brak dokładnego opisu): https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/poznaj-allegro-lokalnie-informacje-ogolne/jak-dziala-licytac...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kozlo4 Nie ma takiej możliwości technicznej na Lokalnie. Po prostu nie płacisz, a aukcja odnowi mu się automatycznie po 5 dniach bez zapłaty. Chyba że ktoś Cię przebije i zapłaci.

oznacz moderatorów