anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalne - brak możliwości komentowania zakupu to ukłon w stronę potencjalnych oszustw.

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Od razu zaznaczę, że na 100% nie wiem czy w moim przypadku nastąpiło oszustwo czy nie ponieważ sprawa jeszcze trwa ale gdyby na Allegro Lokalne były komentarze odnośnie sprzedaży to na pewno spałbym spokojniej. Ponieważ wiedziałbym czy sprzedawca mówi prawdę czy nie. 

Mój przypadek który jeszcze nie został rozwiązany wygląda tak: kupuję na allegro lokalne kartę graficzną gdzie z opisu wynika, że karta ma około dwa miesiące, tylko wyjęta z pudełka, raz włączona (działa) z gwarancją i rachunkiem ze sklepu sprzedawca sprzedaje, bo syn wybrał laptopa. Jak napisałem kartę kupiłem i opłaciłem od razu. Sprzedawca na pytanie kiedy wyśle kartę powiedział, że za kilka dni, bo jest na wyjeździe. 

Jako, że miałem na oku kilka ofert to z ciekawości śledziłem ceny kupionej karty, patrzę na allegro lokalne i oczom nie wierzę - znowu jest sprzedawana przez tego samego sprzedawcę ta sama karta z tym samym opisem. Piszę do niego o co chodzi? Dostaję informację, że to pomyłka, bo syn bez jego wiedzy wystawił ponownie tę kartę. Oferta znika ale nie wiem czy sprzedawca ją wycofał czy sprzedał, bo cena była atrakcyjna. 

Wczoraj znowu patrzę na karty i szczęka mi opadła, bo sprzedawca kolejny raz wystawił tę kartę ale nie raz tylko trzy raz z tym samym opisem. Tłumaczenie znowu to samo, jestem poza domem, a syn się nudzi i wystawia licytacje. Jednej karty.

Wnoszę o zwrot pieniędzy tym bardziej, że jeszcze karta nie została wysłana sprzedawca odpisuje, że rozumie moje zdenerwowanie i że odda ale teraz nie może, bo jest na wyjeździe. Cena tych trzech kart super atrakcyjna - oferta znika ale nie wiem czy zostały kupione te karty czy oferta zamknięta.

Zaraz pojawiają się kolejne karty tym razem innego producenta, też w super cenie.

Ja osobiście podejrzewam, że sytuacja wygląda tak: ktoś sprzedaje karty po górnikach powiedzmy sprowadzone z Chin i daje każdemu kupującemu tę samą fakturę zakupu o ile jest ona prawdziwa. Nadmienię, że jest to przestępstwo karno-skarbowe ścigane bodajże z urzędu i grozi za to do 25 lat więzienia. Jeśli jest to prawda to kupujący dostają totalnie zużyte wraki kart i to bez ważnej gwarancji o czym będą mogli się przekonać przy ewentualnej naprawie gwarancyjnej.  

Wracając do sedna gdyby na allegro lokalne były oceny zakupów to od razu kupujący widziałby ile ktoś czegoś sprzedaje i czy jego tłumaczenia są prawdziwe i mogłoby to zapobiec wielu przykrym niespodziankom. 

Moim zdanie brak tej opcji jest ogromnym ukłonem w stronę potencjalnych oszustw.

Jeszcze raz zaznaczam, że nie wiem czy jestem ofiarą oszustwa, bo moja sprawa jeszcze się nie zakończyła ale mocno śmierdzi. 

 

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ahijos Cześć. 🙂 Czy Sprzedający zadeklarował konkretny termin wysyłki karty lub zwrotu pieniędzy po powrocie? Jeśli do końca tego tygodnia nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi, to daj mi proszę znać. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Hmm, albo My się nie rozumiemy albo Wy tj. zespół Allegro bagatelizujecie ew. zagrożenia. Jeszcze raz podkreślę, jedna sprawa to zwrot pieniędzy, bo to zostało ustalone, a druga sprawa to, to, że wszystko wskazuje na to, że klienci mogą być oszukiwani poprzez: a. nieprawdziwy opis towaru, b. dostając towar całkowicie zużyty, c. bez ważnej gwarancji, d. z dokumentem sprzedaży który jest nieprawdziwy. Ja nie przesądzam, że akurat w moim przypadku tak jest ale wszystko na to wskazuje. Zadam Pani pytanie - proszę sprawdzić ilu osobom ten sprzedawca sprzedał ostatnio kartę graficzną z tym samym opisem? Ja naliczyłem, że mogło być ich co najmniej 5. Przecież Ci ludzie jeśli prawdą są moje domysły dostali zużyty towar z nieważną gwarancją i nieprawdziwym dokumentem sprzedaży, czyż nie? Na koniec ostatnia sprawa może odniesie się Pani do tematu postu? w sprawie, że brak ocen w allegro lokalne sprzyja oszustwom. 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Ahijos Zgłoszone przez Ciebie konto przesłałam do weryfikacji - odpowiedni zespół sprawdzi, czy doszło do naruszenia Regulaminu. Nie będziemy blokować konta bez dokładnej analizy, ponieważ - jak sam napisałeś - nie ma pewności, czy doszło tutaj do jakiegoś naruszenia. 

W najbliższym czasie nie planujemy wprowadzenia możliwości oceniania Sprzedających na Allegro Lokalnie. Jest to serwis stosunkowo nowy i wciąż go rozwijamy (np. ostatnio wprowadziliśmy na darmowe wysyłki w ramach Smart). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za szybką odpowiedź. Absolutnie nie chodziło mi o blokowanie komuś konta, bo nie Ja jestem od takich decyzji. Natomiast jeśli prawdą są moje domysły to dobrze byłoby ew. skontaktować się z osobami które nabyły ten towar choćby w celu sprawdzenia czy wszyscy mają tę samą fakturę o ile ten sprzedawca tak postąpił. Jeśli mogę jeszcze coś dopowiedzieć w sprawie allegro lokalne to, moim zdaniem oceny są najważniejsze, nie smart, tylko oceny, bo to mówi jaki jest sprzedawca. Ja gdybym wiedział, że kupuję u np. osoby która masowo sprzedaje karty to nigdy bym nawet nie spojrzał na takie ogłoszenie, a tak chyba wpadłem jak śliwka w kompot. 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Ahijos  czy ten sprzedający obecnie ma wystawione jakieś aukcje? Jeżeli tak to dałbyś link do jakiejś. (Czy w opisie było wyszczególnione, że karta pochodzi z polskiej dystrybucji, z polskiego sklepu?)

@ko_alka  na AL nie ma systemu komentarzy ale jako, że aukcje wyświetlają się nawet bez zalogowania na zwykłym Allegro to także powinno dać się wyszukiwać w zakończonych aukcjach na zwykłym Allegro te aukcje z AL.

Czy planujecie coś coś takiego wprowadzić?

oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Właśnie patrzyłem na jego oferty i już nie ma kart graficznych. Rano były jeszcze dwa radeony rx 6900 x za około 4 tys. zł czyli z super ceną. Wczoraj było u niego 5 - trzy rtx 3080 ti za 4999 i dwie dwie rx 6900xt, w sobotę widziałem jedną na rtx 3080 ti w tej samej cenie i wszystkie z tym samym opisem.

Tak w opisie było napisane, że karta kupiona w tym roku chyba w lutym w sklepie stacjonarnym Media Expert z rachunkiem, gwarancją, raz włączona (sprawna) dla dziecka które wybrało laptopa dlatego sprzedaż. I, co mam dać wiarę, że pięć takich samych kart miało być dla dziecka? 

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Generalnie to tylko od uczciwości sprzedającego zależy "co na prawdę robiła" ta karta przez te 2 miesiące i Allegro nie ma tutaj nic raczej do powiedzenia.

Na dowodzie zakupu  wydanym tobie wcale nie musi być tylko jedna pozycja, ważne żeby ogólnie opis dotyczący gwarancji producenta się zgadzał tz. czas zakupu i aby kupujący dostał ważny dokument zakupu ze sklepu w którym została kupiona.

Kupując sprzęt na takich "okazjach" musisz liczyć się z tym, że może nie pochodzić z tego źródła o którym wspomina w opisie sprzedający (że syn zdecydował się na lapka - ehe ^^), ba nawet w normalnych sklepach np. potrafią sprzedawać używane karty jako nowe (czytałem wczoraj o tym na forum pclab)

 

W całej sprawie najgorsze jest to, że sprzedający ociąga się z oddaniem tobie niemałych pieniędzy usprawiedliwając to tym, że nie ma go w domu. Jakieś kuriozum 😕

oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Szanowny Skill_Player, jeszcze raz wytłumaczę sedno sprawy zakładając, że mam rację i moje przypuszczenia są słuszne. Może być teoretycznie np. tak: jako, że w Chinach zabroniono kopania cryptowalut to karty od tamtych górników są sprzedawane hurtowo za grosze. I powiedzmy ktoś w Polsce kupuje tam powiedzmy 10 takich samych kart, a dodać należy, że takie karty są zużyte do granic możliwości, bo chodziły na 100 % przez wiele miesięcy non stop. Następnie kupuje w sklepie np. Media Expert taką samą kartę i zaczyna wystawiać na allegro lokalne po kolei zakupione karty gdzie każdemu kupującemu przedstawia ten sam opis - karta nowa, użyta raz z gwarancją i rachunkiem z Media Expert itd. dalej każdy kupujący dostaje wrak karty z Chin plus tę samą fakturę. Problem zacznie się gdy coś się stanie z kartą ponieważ wtedy okaże się, że kilka osób zgłosiło się z tą samą fakturą, a różnymi kartami albo sklep czy serwis sprawdzi po numerze seryjnym z jakiego rynku są te karty i też nie uzna gwarancji.    

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Skill_Player Skonsultowałam Twoje pytanie z zespołem zajmującym się Allegro Lokalnie i w najbliższym czasie nie ma takich planów 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Szanowna ko_alka wiec sprawy mają się tak, wcześniej było ustalone, że dziś miałem dostać zwrot pieniędzy, sprzedawca napisał w dyskusji, że rzekomo zrobi przelew do piątku w nocy czyli były widoczny dopiero w poniedziałek ale najciekawsze mam na końcu. Znalazłem na FB sobowtóra sprzedawcy - ma to samo imię, nazwisko, pochodzi z tej samej małej miejscowości  (8 tys. ludności), ba zawodowo zajmuje się tym samym co sprzedawca i zaskoczę Panią nic nie wie o allegro. Mało tego napisał mi, że nie jestem pierwszą osobą która pyta go o to samo. Chciałem jak najszybciej Państwa o tym poinformować ale umówiło mnie na rozmowę na jutro rano tylko nie wiem czy jest sens, bo jak zgłosiłem to na czacie to usłyszałem, że to nie jest istotna informacja dla Was. Wow.  

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ahijos Jak na razie to tylko podejrzewasz kogos o niecne zamiary, bez żadnych dowodów. Na końcu każdej aukcji jest przycisk "zgłoś naruszenie" Klikasz i zgłaszasz.

Jaką masz pewność, że ten "sobowtór" z FB napisał Ci prawdę ? Znowu to tylko przypuszczenia. A skoro ktoś sprzedaje na Allegro i dostaje pieniądze, to znaczy, że przeszedł weryfikację > jego dane zgadzają się z danymi w banku > czyli są właściwe.

oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Szanowny Ziolko39 to zadam Ci pytanie: jeśli Ja kupiłem u tego sprzedawcy kartę z opisem - "kupiona dla syna w lutym, raz wyjęta z pudełka i tylko sprawdzona z gwarancją i rachunkiem z Media Expert sprzedaję, bo syn wybrał laptopa..." i  po moim zakupie w kolejnych dniach widzę wystawienie kilka razy (1, 1 oraz jednocześnie 3) tej samej karty z tym samym opisem przez tego samego sprzedawcę, no jak to możliwe?

oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Dodam tylko, że pieniędzy nie dostałem, a konto zostało zablokowane. Jednak przypuszczenia miały solidne podstawy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ahijos Może i miałeś rację, ale bez dowodów to itak tylko "być może" Nie znasz faktycznych powodów blokady konta.

oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Oj Ziolko38 przecież napisałem, że kolejny raz pieniędzy nie dostałem, a konto zostało zablokowane. Po drugie proszę czytaj ze zrozumieniem to co wcześniej pisałem, jak może być 5 czy 6 kart tego samego typu z takim samym opisem jak napisałem? A co do ocen to właśnie po to napisałem ten temat, że gdyby na allegro lokalne były to nie kupił bym u niego ale tego tam nie ma, czyż nie?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ahijos Ja też potrafię sprzedawać 2-4 takie same przedmioty, tego samego typu i po prostu powielam opis, zamiast tworzyć nowy. To też świadczy, że oszukuję ?

oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Zadam Ci pytanie czy przeczytałeś (aś) mój wpis z opisem przedmiotu tego sprzedawcy?

 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Ahijos Tak, opis się powtarza, ale o czym to świadczy ?

oznacz moderatorów

Ahijos
#7 Wielbiciel#

Nie chcę być złośliwy ale wychodzi, że nie czytasz ze zrozumieniem może przeczytaj go jeszcze raz.

 

oznacz moderatorów