anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie jak kupować bezpiecznie?

rapowa_panna
#2 Obserwator#

Witam, chciałabym się dowiedzieć jak kupować bezpiecznie na AL. Chcę kupić coś powyżej 2 tysięcy, ale nie chcę być oszukana. Ogłaszający ma płatność przed wysłaniem do paczkomatu oraz kurierem. Czy pieniądze, które wyślę poprzez AL dojdą do niego od razu czy dopiero wtedy jak wyślę towar, a ja go odbiorę? 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

Damian_10011
#1 Nowicjusz#

ma pani ochronę kupujących wiec nawet w przypadku oszustwa allegro zwróci pieniądze 

oznacz moderatorów

rapowa_panna
#2 Obserwator#

Czyli można spokojnie przesłać spokojnie kupującemu kwotę za towar? Kupujący w swoim ogłoszeniu ma informację, że towar będzie wysłany do 21 dni. 

oznacz moderatorów

Damian_10011
#1 Nowicjusz#

można spokojnie tylko trzeba to zrobić za pośrednictwem allegro

oznacz moderatorów

rapowa_panna
#2 Obserwator#

A jak to uczynić? 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rapowa_panna Najważniejsze to kliknąć KUP TERAZ i zapłacić bezpośrednio poprzez allegro.
Tak samo cała korespondencja ze sprzedającym powinna być prowadzona przez allegro - nic na telefon itp.

oznacz moderatorów

rapowa_panna
#2 Obserwator#

To właśnie tak uczyniłam. Kliknęłam KUP TERAZ i przekierowało mnie do wybrania sposobu dostawy i płatności. Płatność "wisi" i czeka na mój ruch. 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Damian_10011 niekoniecznie Allegro zwroci pieniadze z AP.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rapowa_panna Jest tu kilka kwestii które trzeba poruszyć bo nie każdy wie jak to działa.
1 - na lokalnie sprzedają głównie osoby prywatne - nie muszą one przyjmować zwrotów tak jak ma to miejsce w przypadku zakupu od firmy.
2 - sprzedający odpowiada za sprzedany towar z tytułu rękojmi ale może rękojmie wyłączyć całkowicie
3 - w przypadku zakupu od osoby prywatnej jeśli dojdzie np. do zaginięcia przesyłki lub jej uszkodzenia to sprzedający za to nie odpowiada (chyba, że uszkodzenie wynikało ze złego zabezpieczenia paczki)
4 - allegro teoretycznie gwarantuje bezpieczne zakupy i masz do dyspozycji program Allegro Protect ale działa to różnie w zależności od konkretnej sytuacji. Kiedyś rozdawali pieniądze na lewo i prawo a obecnie dokładniej weryfikują wnioski o rekompensatę

oznacz moderatorów

rapowa_panna
#2 Obserwator#

Dokładnie chodzi o to ogłoszenie: https://allegrolokalnie.pl/oferta/konsola-playstation-5-blue-ray-cpd 

Nie chcę zostać oszukana, a później nie otrzymam pieniędzy. Wiem, że mam 5 dni na wysłanie pieniędzy. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rapowa_panna Ok tylko to ogłoszenie jest już nieaktualne z tego co widzę.

oznacz moderatorów

rapowa_panna
#2 Obserwator#

Bo ja kliknęłam KUP TERAZ. Czeka na uiszczenie opłaty. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rapowa_panna Poza tym - za 3049 zł masz od ręki nowe konsole z pełną gwarancją itp. Czy te 350 zł różnicy jest warte tego "ryzyka"?

oznacz moderatorów

rapowa_panna
#2 Obserwator#

Właśnie cały czas się nad tym głowię. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@rapowa_panna Nikt z nas nie podejmie za Ciebie tej decyzji.
Pamiętaj tylko, że jeśli już opłacisz to zamówienie i potem się rozmyślisz to może już nie być odwrotu bo jak już napisałem - zwroty przy zakupie od osoby prywatnej przysługują tylko jeśli sprzedający wyrazi na to zgodę.

Jeśli zdecydujesz się nie opłacać zamówienia to napisz do sprzedającego wiadomość, że przepraszasz za kłopot ale rezygnujesz z zamówienia - tak aby miał to na piśmie i w razie czego nie miał problemu ze zwrotem prowizji.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Jeżeli nie opłaci to prowizja sama się chyba cofnie lub nie naliczy (nie pamiętam jak jest na lokalnie) gorzej jakby był odbiór osobisty.

Jak już kliknęłaś kup teraz to opłać. 350zł to może nie jest jakaś znacząca obniżka ale jak konsola nieotwierana, zapieczentowana i z full gwarancją producenta to jednak taniej niż w sklepie te kilka stówek. A  sprzedający dostanie jeszcze mniej bo jeszcze prowizję bedzie musiał zapłacić.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@rapowa_panna jeśli bardzo ci zależy na tej konsoli to proponuję sprawdzić czy mozliwa będzie wysyłka kurierem poczty polskiej za pobraniem z możliwością sprawdzenia zawartości paczki przy kurierze, niewidze info o rękojmi czyli masz rok od sprzedającego i pewnie niepełne dwa od daty zakupu z paragonem

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael Zabawa zaczyna się robić mało opłacalna.

komisbell_0-1672488464218.png

 

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@az1rael i co? Kupująca ma sie szarpac z rozpakowaniem przesyłki przy dostawcy? I podłączać całość do TV zeby sprawdzić czy sprawne?

Bo co jej po niesprawnym sprzęcie?

Rada trochę z du-py 😮

Niech sama jedzie odebrać osobiście jak coś. W ramach wycieczki krajoznawczej

Tak jak ja przy sprzecie za 2500zł (realna wartość 7500zł).

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@komis-bell trzeba byc szalonym, zeby kupowac 10% taniej od nieznanej osoby z wysylką za 3 tygodnie 😄 😄 😄

Rozumiem... 25% ponizej ceny sklepowej. Ale tak?

Jak widać rozum/zdrowy rozsądek się wyłącza czasami 😮

oznacz moderatorów