anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - licytacja

Client:45949558
#7 Wielbiciel#

Witam. 

Wygrałam licytacje na allegro lokalnie. Jednak jest pewien problem, a mianowicie ktoś zrobił mi bardzo głupi kawał licytując ten przedmiot z mojego konta. Moje pytanie brzmi: czy jeśli nie zapłacę za wygraną licytacje to będę miała z tego powodu jakieś problemy? Czy w momencie wygranej zostaje zawarta jakąś umowa między mną, a sprzedającym?

Bardzo dziękuję z góry za pomoc. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:45949558 zgłoś sprawę włamania na konto allegro

oznacz moderatorów

Client:45949558
#7 Wielbiciel#

To już zostało zgłoszone ale sprzejacy domaga się w dalszym ciągu opłacenia licytacji. Dlatego wolę się upewnić, że umowa zostaje zawarta dopiero w momencie opłacenia, a nie wygrania licytacji. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:45949558 Na AL nie opłacisz zakupu przez 5 dni, nie ma zakupu. Sprzedającemu ogłoszenie się samo wznowi.Oczywiście możesz wyjaśnić sprzedawcy.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:45949558 napisz do sprzedającego z wyjaśnieniem całej sytuacji i powiedz że zgłosiłaś ten fakt organom ścigania i allegro.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Najprawdopodobniej  można to zgłosić z artykułu 268. kk

A allegro coś Ci odpisało w tej sprawie

oznacz moderatorów

Client:45949558
#7 Wielbiciel#

Jeszcze mi nie odpisało jednak mam nadzieję, że będzie to w ciągu kilku najbliższych minut. Napisałam dodatkowo do sprzedającego i mam nadzieję, że również szybko mi odpisze.

Troszeczkę pociesza mnie fakt, że to z allegro lokalnie. Bo w allegro od razu po wygranej licytacji jest zawierana umowa między sprzedającym, a kupującym. 

Wybaczcie ale nigdy wcześniej nie byłam w takiej sytuacji 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:45949558  Spokojnie, to efekt przestępstwa i to było nieuprawnione użycie Twojego konta to powinnaś również podjąć działanie w stosunku do innych kont jakie posiadasz. Bo ten przypadek to może być pikuś. Gorzej jak z konta zaczną Ci znikać pieniądze i przychodzić komornicy za kredyty które wzięłaś 😀

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

nieopłacona transakcja w ciągu 5 dni zostanie uznana za niebyłą i sprzedawcy oferta wystawi się ponownie automatycznie, z tego co pamiętam

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:45949558 Na Allegro Lokalnie zawiera się umowy warunkowe, a warunkiem jest zapłata za towar. Jeśli przez pięć dni nie zapłacisz, zgodnie z regulaminem umowa zakupu jest automatycznie rozwiązywana a transakcja uznana za niebyłą. Nie masz się czym przejmować.

Sprzedający także, ponieważ Allegro nie naliczy mu opłat a jego ogłoszenie odnowi się automatycznie z ceną wywoławczą.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:45949558 Przede wszystkim w tej zakładce https://allegro.pl/moje-allegro/moje-konto/logowanie-i-haslo wyloguj wszystkie zalogowane urządzenia i zmień hasło.
Zmień też hasło do mejla powiązanego z allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów