anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro lokalnie - ponowna licytacja po wygranej i wycofaniu

Raider89
#9 Pomysłodawca#

Wygrałem licytację, jednak jest to pyrrusowe zwycięstwo - niestety nie wiedzialem, że allegro lokalnie oznacza inne zasady jak np to, że do tzw "usranej śmierci" można się licytować i nie ma czegoś takiego jak kwota postąpienia w tym wypadku. Dlatego z przyzwyczajenia wg zasad zwyklego allegro zapodałem nieco wyższą kwotę maksymalną, co też na taką zmienia licytację w mig bez zabezpieczenia systemem stopniowej kwoty postąpienia. I teraz tak - jak w tytule, mogę jeszcze raz licytować po odnowieniu się tej całej umowy warunkowej nie chcąc płacić takiej kwoty za przedmiot (coś a la ban), czy nie ma to już nawet kompletnie sensu z przyczyn moralnych itd (no chyba nie, pewnie można powiedzieć, że jestem już a propo tego 1 przedmiotu i sprzedawcy - spalony). Ew. dogadać się na najwyższą kwotę, niż zaoferował drugi kupujący, jeżeli oferta jest rozsądna (o ile sprzedawca widzi i może załączyć screenshot, ale jak znam życie i tego nie widać, a nawet gdyby się dało to pewnie czemu i by nie walnąć operacji w photoshopie, co by profit się zgadzał lepiej hehe). Zrobił się dziki zachód i już nic ani nikogo nie widać... Na starym allegro był 1 typ licytacji, ukryte częściowo nazwy licytujących, ale przynajmniej coś było widać, jakieś kwoty, kto najwyżej, kto najniżej, liczba gwiazdek (punktów). Pardon, jeżeli, na zwykłych licytacjach nadal tak jest, bo już dawno nie licytowałem tam, przypuszczam, że wątpię. Chyba pozostaje mi nie płacić i zapomnieć o całej sprawie, człowiek się uczy na błędach. Allegro lokalnie to jakiś chory wymysł. Wymyślanie koła i kwadratowych jaj. Nie uśmiecha mi się ciągłe klikanie i podbijanie w nieskończoność.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

@Raider89 Tak, na AL są całkowicie inne zasady licytacji, lepsze? nie wiem i nie będę próbował.🤣

oznacz moderatorów

Raider89
#9 Pomysłodawca#

Ja bym się chetnie dogadał, ale oficjalnie wszystko za plecami allegro jest nielegalne (mimo że tak często praktykowane z wielu różnych powodów), do tego potem może się skończyć sporem na niekorzyść, a serwis umyje od tego ręce bo "nie dogadaliście się po naszemu to teraz wypijcie nawarzone przez was piwo ".

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Raider89 Na Allegro Lokalnie nie masz obowiązku zapłaty. Po pięciu dniach bez wpłaty, transakcja jest uznana za niebyłą - wynika to z regulaminu.

oznacz moderatorów

Raider89
#9 Pomysłodawca#

To akurat niedawno gdzieś doczytałem. Jednak, czy tak jak wspomniałem - dostaję jakiegoś "shadow bana" czy mogę przystąpić w razie czego ponownie do kolejnej licytacji tego samego przedmiotu u tego samego sprzedawcy? Czy system wyklucza nie płacących za licytowanie tego samego przedmiotu i potem w efekcie - nie płacenie? Ew czy sprzedający ma taką moc usuwania "byłych nierzetelnych licytujących". Bo podobno dostaje się od AL jakieś tam upomnienie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Raider89 Jest tzw. Czarna Lista.

oznacz moderatorów

Raider89
#9 Pomysłodawca#

czy po wygraniu licytacji sprzedający widzi moje dane (nazwisko i adres)? i w momencie, gdy wpłata nie została dokonana

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Raider89 Nie, ale może się dowiedzieć jak nie zapłacisz 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Raider89 A nie chcesz zapłacić? Dostanie jak zapłacisz, żeby wiedział komu i gdzie wysłać.

oznacz moderatorów

Raider89
#9 Pomysłodawca#

Nie chce mi się tlumaczyć sprzedawcy, że zrobiłem glupotę, bo to i tak już nic nie da czyli brak zabiegu typu maksymalna kwota, w efekcie przepłacając. Chciałbym, by z innego konta jeszcze raz za 5 dni licytować (bo teraz już rozumiem, że tam jest tryb "maratonu" i licytacja może się ciągle odnawiać) ew kogoś o to poprosić, np któregoś znajomego w moim imieniu, bo pewnie i tak czy siak polecę na czarną listę

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Raider89 Na Lokalnie nie ma czarnej listy.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Raider89 Twoje dane otrzymuje dopiero po zapłacie.

Pamiętaj też, że na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty.

oznacz moderatorów