anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu na allegro lokalnie

GrzegorzWa1985
#7 Wielbiciel#

Witam. W piątek wylicytowalem 3 przedmioty od jednej osoby na allegro lokalnie. Widzę że tu z przesyłką lipa, bo muszę zapłacić za 3 przesyłki.

1. Próbuje dogadać się ze sprzedającym, by dał mi numer telefonu lub numer konta, żebym mógł mu to opłacić wszystko za jednym razem. Czy tak można?

2. Sprzedający od niedzieli nie odzywa się, a ja chce mu przekazać żeby wstrzymał się z wysylka. Nie dam rady odebrać  tym tyg. No ale skoro ten nie odzywa się, to nawet nie opłacam. Czy ponoszę jakieś konsekwencje jeśli nie zapłacę za wylicytowane aukcje?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Na zapłatę masz 5 dni potem aukcje się same wznowią jak nie opłacisz. Możesz poprosić o wysłanie wszystkich aukcji razem na jeden koszt nadania .Poczekaj ,jeśli sprzedawcy zależy to się odezwie i poda numer konta.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@GrzegorzWa1985 Na AL sama licytacja i wygranie nie jest zakupem, zapłaciłeś za towar? Jeżeli nie opłacisz przez 5 dni, do zakupu nie dochodzi. Tak sprzedający może wysłać w jednej przesyłce, jeżeli się zgodzi.

oznacz moderatorów

GrzegorzWa1985
#7 Wielbiciel#

Nie zapłaciłem. Ostatnia wiadomość sprzedającego była taka, że on niby te nadpłatę która ja poniosę wsadzi do koperty. Tylko muszę teraz wyjechać i chce aby wysłał mi paczkę jeszcze w następnym tygodniu, natomiast co do zapłaty to chce się z nim dogadać by podał numer konta a ja mu to zapłacę całość 3 rzeczy i jedna wysyłka. No ale skoro on się nie odzywa a ja jak głupi pisze do niego to zgłupiałem co mam Robić. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@GrzegorzWa1985 Taka możliwość istnieje że może oddać w ten sposób, płać przez Allegro, zawsze jest to bezpiecznie.

oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@GrzegorzWa1985 Na Lokalnie nie ma obowiązku zapłaty - po pięciu dniach bez wpłaty, zgodnie z regulaminem, transakcja jest uznana za niebyłą. Nie poniesiesz żadnych konsekwencji, jeśli nie zapłacisz. Tak, można też płacić bezpośrednio na konto sprzedawcy, poza Allegro, to nie jest zabronione. Jeżeli sprzedawca stwarza Ci problem, a Ty nie chcesz płacić zwielokrotnionych kosztów wysyłki po prostu nie płać i kup towar gdzie indziej.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Witamy xyz, dzisiaj w tej formie, markam43.😐

oznacz moderatorów

GrzegorzWa1985
#7 Wielbiciel#

?

oznacz moderatorów