anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Lokalnie problem z odwołaniem zakupu

Client:45613741
#7 Wielbiciel#

Witam

Ostatnio przez przypadek kliknąłem ofertę i kup teraz i zaznaczyło mi się opcja dostawy płatność przy odbiorze. Pisałem do sprzedającego że nie chce tego kupić i czy mogę zrezygnować z zakupu. Po dłuższych rozmowach sprzedający chciał abym zapłacił prowizje wynoszącą 11 zł . Później chciał abym mu zapłacił za cały towar czyli 119 zł. Teraz chce abym zapłacił mu połowę ceny przelewem z banku do banku. Powiedział że gdy dostanie pieniądze to sprawa zostaje zamknięta i nie ponoszę żadnych roszczeń. Czemu mam mu płacić połowę pieniędzy z oferty jak nie chcem jej kupic.? Chcem poprostu z niej zrezygnować a sprzedawca straszy mnie windykatorem i wezwaniem do zapłaty . Do transakcji nie doszło ponieważ nie dostałem towaru a ja mu nie przelałem pieniędzy bo przecież nie chce tego kupić. Co mam teraz zrobić ? Jak przeleje mu pieniądze na konto to napewno zakończy tą sprawę ? Nie chce płacić 119 zł za rzecz której nie dostanę. Proszę o szybką pomoc bardzo bardzo proszę . Czyusze mu to płacić ? Czy może z tym pójść do sądu i mnie ścigać innymi osobami. Proszę nie chce mieć problemów na głowie .

 

Ps. Jest to konto do gry na telefonie 119zl w razie pytań.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

kostas11
#21 Demiurg#

Może pójść do sądu bo zawarłeś umowę, a na lokalnie nie ma możliwości zwrotu opłaty za wystawienie, z tą połową to przegina, oddaj opłatę 11 zł i zamknij sprawę ugodowo 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:45613741
#7 Wielbiciel#

Ale on dalej chce ode mnie 60 zł bo inaczej będę miał wezwanie do zapłaty. Ludzie pomóżcie ja się stresuje i nie wiem co robić 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie obawiaj się żadnych wezwań do zapłaty, gwarantuję Ci, że na straszeniu się skończy i do żadnego sądu nie pójdzie. Nic mu nie płać.

oznacz moderatorów

Client:45613741
#7 Wielbiciel#

Kostas11 pisze żebym mu oddał wpłatę. Ludzie ja poprostu potrzebuje pomocy ja naprawdę nie wiem czy mam mu oddać czy nie. Nie chciałbym latać po sądach bo to by mnie zniszczyło i powiedział że jak do jutra do godziny 12 nie będzie wpłaty to mam mu w ciągu 7 dni zapłacić za cały towar

 

Pomóżcie 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Napisz mu ze zgłaszasz sprawę na policję o wyłudzenie 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Sprzedawca Cię straszy, ale zapewne na straszeniu się skończy. Nie wysłał towaru, nie poniósł kosztu dostawy i powrotu paczki, niczego nie stracił poza prowizją, ale z godnie z regulaminem Allegro sprzedawca nie może obciążać kupującego kosztami prowizji. Nic mu nie płać, nie tylko kupujący rezygnują z zakupu, sprzedawcy także gdy nie mają oferowanego towaru po wpłacie, a prawo do odstąpienia od umowy im nie przysługuje.

oznacz moderatorów

Client:45613741
#7 Wielbiciel#

Czyli co ? Mówicie że mam mu nic nie płacić ? Ale pytam się poważnie bo nie chce mieć problemów 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Nie będziesz miał problemu, oddaj z uczciwości opłatę za klikanie bez sensu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów