anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allergo Lokalnie reklamacja zwrot kosztów

Ad14nno
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

mam problem zamówiłem kartę dźwiękową na allegro lokalnie, która pomimo zapewnień sprzedającego jak i opisu aukcji okazała sie nie wykrywalna w systemie. Sprzedający przyjął zwrot karty ale zaczęły się problemy ze zwrotem pieniędzy. Po długiem sporze który ciagle trwa jak narazie oddał mi pieniądze od których odjął sobie prowizje jaką poniósł i trwierdzi że nie ponosi żadnych kosztów wysyłkowych 10zl przy zakupie i 12zł przy zwrocie. I teraz pytanie czy sprzedający oprócz "prowizji" powinnien oddać mi pieniądze za wysyłki ?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

Przy reklamacji powinien oddać Ci wszystko, i nie powinien odliczać prowizji 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jeśli było poza zwykłym A, to kosztów przesyłki zwracać nie musi, prywatny to nie firma wujek 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Młody...w przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, nie ma znaczenia - firma czy sprzedaż prywatna. Należy się zwrot wszelkich świadczeń, co wynika bezpośrednio z 556 i kol. kc

 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

tylko, że to bez sensu 😮 bo jeśli bym zrobił zwrot razem z kosztem wysyłki, to będę w plecy o koszt wysyłki, a taki inpost mi nie zwróci, bo usługa wykonana 🙂 to by było nie fair 😮

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@konto zamknięte takie ryzyko, sprzedajesz musisz się z tym liczyć, prawo to prawo w przypadku reklamacji nie ma znaczenia czy prywatny czy firma, coś się popsuje naprawiasz albo oddajesz kasę z przesyłkami x 2 😞

Mało popularne u nas ale jak sprzedajesz autko i się skrzynia wysypie po miesiącu, powinieneś ją naprawić zadne zapisy typu stan techniczny jest znany nie mają tu znaczenia 🙂 Takie życie odpowiadasz za towar do roku z tytułu rękojmi 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

a nie pan zepsuł specjalnie, bo u mnie działało i mam dowód? 😮

oznacz moderatorów

Ad14nno
#7 Wielbiciel#

wysłałem dowód nie wykrywającej sie karty, zreszta problem znany przy tym modelu i sam sprzedający chciał na poczatku oddać pieniądze za naprawe.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

aha okej, ale jeśli by on wysłał dowód, że wykrywa to jesteś na przegranej pozycji 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Ad14nno Tak, po uznanej reklamacji powinien Ci zwrócić całą wpłatę i koszt odesłania, także jako sprzedawca prywatny, niczego nie może odliczać. Rozpocząłeś z nim dyskusję przez Allegro? Poproś w niej pracownika Allegro o pomoc, a jeśli nie rozpocząłeś, to rozpocznij. https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zwrot-i-reklamacja-na-allegro-lokalnie/jak-rozpoczac-dyskusj...

oznacz moderatorów

Ad14nno
#7 Wielbiciel#

Na początku bez problemu chciał oddać pieniadze czy też zapłacić za naprawe. Potem powiedział ze prześle pieniądze za komentarz, a gdy sie okazało że nie ma komentarzy to zaczał kombinować. Tak dyskusja już trwa 2 tygodnie, sprzedający sie uparł że odda prowizje gdy Allegro mu odda, a za wysyłki nie bedzie odpowiadał bo nie. Już którys raz z koleji pracownicy Allegro mu tłumaczą ale ten swoje, jak grochem o ściane. Nie wiem czy z tego wszystkiego nie pozostaje mi iść na policje, że by móc skorzystać z programu ochrony kupujących. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

To jest uznana reklamacja, ma obowiązek zwrócić całość, a pracownicy Allegro mają sposoby aby go do tego zmusić poprzez nałożenie ograniczeń na konto.

oznacz moderatorów

Ad14nno
#7 Wielbiciel#

Ech cyrk na kołach, Allegro poinformowało sprzedającego że mu nie odda prowizji to on zdecydował ze nie uznaje reklamacji. 2 tygodnie czekania i dalej to samo

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

To POK. W niektórych sprawach Allegro nie wymaga zgłoszenia na policji.

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

tylko, że allegro/POK nie może ingerować w reklamację, to sprawa między K-S 🙂

oznacz moderatorów